Dyrektor związku esperanto z wykładem w WSAP
Polska a sprawiedliwość i równość językowa to tytuł wykładu gościnnego, który w poniedziałek, 14 maja wygłosi w Etsuo Miyoshi - dyrektor związku popularyzującego esperanto, w Wyższej Szkole Administracji Publicznej.
WSAP
Pochodzący z Japonii wykładowca z esperantem zetknął się mając 23 lata. Jednak dopiero w 1995 roku zaczął się go uczyć z pomocą nauczyciela obcokrajowca. Od tego czasu działa aktywnie na rzecz popularyzacji języka, ruchu esperanckiego i jego idei. Od 1998 roku jest dyrektorem związku popularyzującego esperanto. W wielu ważnych europejskich gazetach wielokrotnie sfinansował kampanię reklamową na rzecz esperanta. Wziął udział w debacie na temat wspólnego języka w Unii Europejskiej z europarlamentarzystami w Warszawie - 2004 i w Brukseli - 2006. Brał udział w Europejskim Forum Ekonomicznym w Krynicy, gdzie także odbyła się debata na temat esperanto.
Za swoją działalność na niwie zawodowej i społecznej otrzymał wiele nagród i wyróżnień. Otrzymał także polski Krzyż Zasługi za swoje działania na rzecz Polski. W 1995 roku stworzył fundusz CIGNO służący rozwojowi ruchu esperanckiego, a w 2011 roku fundację CIGNO.
W tym roku obchodzona jest 125. rocznica powstania języka esperanto. Z tej okazji Etsuo przyjeżdża do Polski, aby przybliżyć wszystkim idee esperanta i nakreślić rolę Polski w tworzeniu równości i sprawiedliwości językowej w Unii Europejskiej.
Początek wykładu o godz. 11.30, w Małej Auli Collegium Novum WSAP.
MAG