Sport

Wróć

Dwa gole młodego Jagiellończyka przeciwko Francji

2017-03-21 20:25:25
Bartosz Bida – zawodnik AP Jagiellonia 2001 – strzelił dwa gole w meczu reprezentacji Polski U-16 przeciwko rówieśnikom z Francji. Spotkanie, które rozegrane było w miejscowości Chantilly, zakończyło się remisem 2:2.
akademia.jagiellonia.pl
Rozegrany we wtorek (21.03) mecz Polski do lat 16 z Francją był pierwszą z dwóch towarzyskich potyczek zaplanowanych z tym rywalem. Spotkanie zremisowane 2:2 bardzo dobrze wspominać będzie Bartosz Bida, który na co dzień reprezentuje barwy klubu AP Jagiellonia 2001. Zawodnik ten strzelił bowiem w pierwszych fragmentach drugiej połowy obie bramki zdobyte przez Biało-Czerwonych i to właśnie dzięki jego trafieniom młodzi Polacy zanotowali wartościowy remis.

Mecz toczony był w nietypowym wymiarze czasowym, gdyż grano 2 razy po 40 minut. Przez całą pierwszą połowę na murawie znajdował się także drugi z piłkarzy podlaskiego klubu – Mikołaj Nawrocki.

Kolejny towarzyski pojedynek z Francuzami zaplanowany jest na czwartek (23.03).

Francja U-16 – Polska U-16 2:2 (1:0)
Bramki: Ulrick Eneme Ella 7, Aliou Badara Traore 63 – Bartosz Bida 46, 52

Francja (skład wyjściowy): Lucas Chevalier - Théo Barbet, Logan Costa, Yann Godart, Mathieu Goncalves, Louis Carnot, Lucas Da Cunha, Sirabah Billel Kaddo Hassaini, Aliou Badara Traoré, Ulrick Eneme Ella, Loïck Piquionne

Polska: Marcel Lotka - Karol Smajdor (75' Szymon Pankiewicz), Michał Bogacz, Maik Nawrocki, Sebastian Mach (41' Mateusz Maćkowiak) - Olaf Kobacki, Michał Karbownik (69' Paweł Jachno), Jakub Białczyk, Mikołaj Nawrocki (41' Szymon Czyż), Jakub Karbownik (62' Bartłomiej Eizenchart) - Bartosz Bida (75' Kacper Janiak)