Duże połączenie białostockiej firmy. Co to oznacza?
Grupa Kapitałowa TenderHut łączy się z warszawską spółką IT. To oznacza spore zmiany dla tej marki.
TenderHut
TenderHut wzmacnia swoją pozycję na rynku
Grupa Kapitałowa TenderHut prowadzi od wielu miesięcy intensywne działania, by jeszcze bardziej wzmocnić swoją pozycję lidera branży IT w kraju. Teraz władze marki wykonały kolejny krok w tym celu. Spółka sfinalizowała bowiem umowę przejęcia 100% udziałów warszawskiej firmy Javeo Software. Ta zostanie teraz włączona w struktury spółki-córki grupy – SoftwareHut. Co ważne, wraz z warszawską spółką szeregi białostockiej marki zasilili tamtejsi eksperci. Przykładowo – dotychczasowy prezes Javeo Jacek Zadrąg objął funkcję COO (Chief Operating Officer) w SoftwareHut i jest odpowiedzialny za nadzór nad procesami operacyjnymi połączonych w wyniku transakcji projektów.
- Strategia przyjęta przez grupę TenderHut od samego początku zakładała konsolidację mocno rozproszonego rynku polskich firm IT. Nasz rozwój jest oparty także o wysokiej klasy ekspertów – w tej roli doskonale sprawdzi się Jacek Zadrąg, który objął zarządzenie spółką SoftwareHut. Wspólnie zawalczymy o nowe kontrakty i rynki – komentuje Robert Strzelecki, prezes zarządu TenderHut.
Warszawska spółka skupia się głównie na tworzeniu zaawansowanych technologicznie projektów z zakresu IT dla największych polskich i zagranicznych firm. Niewątpliwie warto podkreślić, iż stworzyła systemy wspomagające obsługę klientów dla operatora sieci komórkowej Plus GSM czy systemy wsparcia sprzedaży ubezpieczeń w Link4, wsparcia procesów sprzedaży kart kredytowych w banku PKO BP, wsparcia i rozwoju webowych oraz mobilnych aplikacji ubezpieczeniowych dla MetLife, a także własnych aplikacji mobilnych, takich jak Neutralizer i Reon.io Javeo. SoftwareHut od wielu lat intensywnie udziela się w ramach czołowych polskich wydarzeń i społeczności z sektora IT. Przykładowo angażuje się np. w Java Users’ Group, Scala Users’ Group i przez lata współorganizował takie konferencje, jak Confitura i Scalar oraz warsztaty programistyczne Scalania, Apache Spark.
– Połączenie obu spółek daje efekt synergii, który pozwoli nam na realizację jeszcze większej liczby projektów dla klientów z całego globu. Doświadczenie pokazuje, że klienci szukają nie tylko firm produkujących dobrej jakości oprogramowanie, lecz także takich, które są w stanie realizować projekty w odpowiedniej skali. Dzięki połączeniu sił będziemy mogli skutecznie podbijać nowe rynki – tłumaczy Jacek Zadrąg, COO SoftwareHut, który w branży IT pracuje od 16 lat.
Markę tworzy już 6 spółek
Obecnie w skład technologicznej grupy kapitałowej TenderHut wchodzi 6 spółek. Białostocka marka rozwija się bardzo dynamicznie. Obecnie wartość przychodu spółki przekracza 2,5 mln zł miesięcznie. TenderHut w ciągu 3 lat tworzył 7 centrów developerskich w największych polskich miastach (w Warszawie, Białymstoku, Szczecinie, Wrocławiu, Poznaniu, Przemyślu i Olsztynie) oraz 8 zagranicznych przedstawicielstw (w Zurichu, Londynie, Paryżu, Monachium, Dublinie, Nowym Jorku, Sztokholmie i Kopenhadze). Aktualnie firma ma w planach na najbliższą przyszłość ekspansję na rynki dalekiego wschodu, czyli Japonię oraz Chiny.
Docenić należy fakt, iż TenderHut jest liderem, jeśli chodzi o najszybciej rozwijającą się firmę IT w kraju oraz 23. w Europie – wg najnowszego rankingu brytyjskiego dziennika Financial Times. Grupa Kapitałowa jest również pomysłodawcą licznych przedsięwzięć związanych z rozwojem polskiej branży IT, w tym ogólnopolskiej inicjatywy SoDA – Software Development Association, mającej na celu ułatwianie współpracy pomiędzy firmami tworzącymi oprogramowanie. TenderHut bardzo aktywnie promuje również ideę Białostockiej Puszczy Krzemowej, realizując ją m.in. poprzez zaangażowanie w działalność Klastra Technologicznego Infotech.
Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl