Aktualności

Wróć

Dołącz do drużyny marzeń. Zostań wolontariuszem Szlachetnej Paczki

2011-09-29 00:00:00
Paczka to lawina doświadczeń, która wstrząsa człowiekiem i wypełnia go nieopisaną radością - mówi Krzysiek, wolontariusz Paczki od trzech lat.
szlachetnapaczka.pl
Paczka to siła, jaką kryją w sobie proste, codzienne przedmioty. To puszka kakao, o której marzy samotna staruszka. To pralka, która jest wybawieniem dla zmęczonych dłoni matki szóstki dzieci. To pierwsze w życiu nowe buty, w których z dumą do szkoły idzie nastoletni chłopak.

Wolontariusze Szlachetnej Paczki to drużyna marzeń, a raczej od spełniania marzeń! W całej Polsce pomagają wygrać ubogim rodzinom z biedą. Teraz możesz zostać wolontariuszem Paczki w swojej miejscowości. To proste. Wystarczy wejść na www.superw.pl i znaleźć miejsce, gdzie chcesz pomagać. Kolejny krok to wypełnienie formularza zgłoszeniowego. Wolontariusze Paczki działają już w niemal 400 miejscowościach w Polsce. Trwa również rekrutacja wolontariuszy do programu Akademia Przyszłości, w którym przez cały rok można pomagać konkretnemu dziecku w osiąganiu sukcesów. Szczegóły tutaj.

Szlachetna Paczka to ogólnopolska akcja świątecznej pomocy - realizowana od 2001 roku przez Stowarzyszenie Wiosna. Głównym jej założeniem jest idea przekazywania bezpośredniej pomocy - by była ona skuteczna, konkretna i sensowna. W Szlachetnej Paczce prywatni darczyńcy odpowiadają na potrzeby osób najbardziej ubogich ze swojego miasta lub okolicy. O potrzebach tych dowiadują się wolontariusze, którzy sami w swoich społecznościach poszukują rodzin dotkniętych biedą, odwiedzają je i pytają o to, czego im najbardziej brakuje. Około miesiąca przed Bożym Narodzeniem informacje te są umieszczane w anonimowej bazie internetowej, by darczyńca mógł wybrać konkretną rodzinę i przygotować dla niej paczkę na święta. W ramach akcji pomoc dociera do rodzin najbardziej potrzebujących, takich, które nie mają postawy roszczeniowej, których bieda jest ukryta, w szczególności do rodzin wielodzietnych, niepełnych, z chorymi lub niepełnosprawnymi dziećmi lub członkami rodziny, osób starszych i samotnych, rodzin, których dotknęło nieszczęście oraz takich, których bieda jest niezawiniona.
andy