Defibrylatory, nowa murawa, drewniana kładka - który projekt wybiorą mieszkańcy?
Choroszczanie do 16 września mogą głosować na projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego 2023. Z pośród trzech - tylko na jeden mogą oddać swój głos.
UM Choroszcz
Głosowanie rozpoczęte
Rozpoczęło się głosowanie nad projektami zgłoszonymi do Budżetu Obywatelskiego Miasta Choroszcz na 2023 rok.
- Konsultacje społeczne i głosowanie nad projektami jest ważne, ponieważ to mieszkańcy dokonują ostatecznego ich wyboru i wskazują jakie inwestycje zasilą miasto Choroszcz w 2023 roku - przekazuje choroszczański magistrat.
Głosować można do 16 września poprzez wypełnienie karty do głosowania i wrzucenie jej do specjalnie przygotowanej urny Urzędzie Miejskim w Choroszczy bądź poprzez przesłanie zeskanowanej karty na adres: bo2023@choroszcz.pl.
Osoba głosująca, w karcie do głosowania ma obowiązek podać swoje: imię, nazwisko oraz adres zamieszkania. Każdy mieszkaniec Choroszczy może złożyć wyłącznie jedną kartę - jej wzór można pobrać ze strony Urzędu Miejskiego w Choroszczy.
Jakie projekty mogą wybierać choroszczanie?
Każdy mieszkaniec może wybrać do realizacji 1 projekt inwestycyjny z listy:
- Profesjonalny sprzęt ratuje życie i mienie - w ramach projektu planuje się zakup sprzętu ratownictwa medycznego – dwa defibrylatory AED, ratownictwa technicznego – drogowego, sprzętu do likwidacji miejscowych zagrożeń oraz ratownictwa gaśniczego. Zawarte w projekcie wyposażenie ma docelowo służyć wszystkim mieszkańcom.
- Nowa murawa – nasza wspólna sprawa - w ramach projektu planuje się naprawę sztucznej murawy na obiekcie ORLIK w Choroszczy, ponieważ po wielu latach eksploatacji, sztuczna murawa wymaga gruntownej naprawy.
- Doposażenie Kominowego Bajora - by uatrakcyjnić to miejsce dla dzieci i rodzin oraz wprowadzić elementy edukacji na temat środowiska, planuje się rozbudowę placu zabaw: dodanie zabawek np. trampolin, pająków do wspinaczek, tyrolki, a także tablic edukacyjnych w tematyce tutejszej przyrody. Aby elementy edukacyjne łączyły zabawę z edukacją, proponuje się np. klocki z rysunkami. By ułatwić dostęp do placu zabaw, proponujemy budowę drewnianej kładki – formy utwardzenia terenu, by mogli tam dotrzeć ludzie w każdym wieku, a także osoby z niepełnosprawnościami.
Wyniki głosowania będę ustalane na podstawie ważnych głosów. Mają szansę wygrać te pomysły, które zdobędą największą liczbę ważnych głosów.
Ogłoszenie wyników głosowania – konsultacji społecznych i zwycięskich projektów nastąpi do 26 września 2022 r.
Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl