Ideą Dancingu Międzypokoleniowego jest przełamywanie stereotypów związanych z postrzeganiem starości, walka z wykluczeniem społecznym ze względu na wiek i łączenie pokoleń. Dancing uczy tolerancji i odwagi życiowej, inspiruje do rozwijania swoich pasji niezależnie od wieku. W ramach swojej działalności organizuje imprezy klubowe, Senior DJs Academy, Senior Speed Dating, prowadzi agencję epizodystów, modeli oraz aktorów 50+.
Dancing łączy pokolenia
Dancing Międzypokoleniowy, który odbędzie się w piątek (12.07) na placu przed Galerią Arsenał elektrownia (wejście od ul. Świętojańskiej), to wydarzenie towarzyszące wystawie Historie o starości. Jest on efektem wspólnych działań białostockich podmiotów znanych ze swojej proaktywnej działalności na rzecz seniorów i budowania dialogu międzypokoleniowego: festiwalu Up To Date oraz Galerii Arsenał, przy wsparciu znanego już w całej Polsce Dancingu Międzypokoleniowego Pauliny Braun.
Zaangażowanie białostockiego Up To Date Festivalu w organizację Dancingu Międzypokoleniowego w Białymstoku jest naturalnym przedłużeniem realizowanych przez festiwalowy zespół akcji kierowanych do seniorów, czego celem jest prawdziwe łączenie pokoleń.
Dancing Międzypokoleniowy to kolejne wydarzenie, w które angażuje się Up To Date Festival - po Akcji 50+ i Wyślij Pocztówkę do Babci - którego celem jest zwracanie uwagi na sytuację seniorów. Wcześniej, na początku czerwca, odsłonięto majestatyczny mural, widniejący na elewacji jednego z najbardziej rozpoznawalnych białostockich budynków, który nie tylko przypomina o festiwalowej akcji Wyślij Pocztówkę do Babci, ale także głośno i wyraźne mówi o relacjach międzyludzkich. Ponadto, podczas wydarzeń towarzyszących festiwalu, nieprzerwanie realizowana jest akcja Wyślij Pocztówkę do Babci, polegająca na tym, że za darmo, podczas trwania wydarzenia, można wysłać pocztówkę z pozdrowieniami dla najbliższych.
Wystawa w elektrowni
Wystawa Historie o starości, którą od 31 maja można zwiedzać w białostockiej Galerii Arsenał elektrownia, jest głosem w debacie poświęconej problemowi starości. Na wystawie przedstawiono prace artystów współczesnych (w większości polskich) mówiące o starości z różnych punktów widzenia i traktujące o rozmaitych jej aspektach: biologicznym, ekonomicznym, psychologicznym czy społecznym, zwłaszcza w kontekście relacji międzyludzkich i międzypokoleniowych.
Kuratorką wystawy jest Magdalena Godlewska-Siwerska. Wystawę można oglądać do 15 września.
Zobacz też:
Dancing Międzypokoleniowy