Daj znać, co jest nie tak. Mieszkańcy mogą zgłaszać pomysły, co trzeba zrewitalizować
Do 6 stycznia można zgłaszać do urzędu miejskiego propozycje do realizacji w ramach programu rewitalizacji Białegostoku. W tym celu przygotowano specjalne karty dla mieszkańców.
pl.freepik.com / pressfoto
- Program rewitalizacji jest planem wyprowadzania obszarów zdegradowanych ze stanu kryzysowego. Działania pomogą rozwiązać zagadnienia społeczne oraz towarzyszące im problemy w sferze gospodarczej, przestrzenno-funkcjonalnej, technicznej i środowiskowej. Będą miały charakter systemowy i przyczynią się do rozwoju tych rejonów – mówi Kamila Busłowska z urzędu miejskiego w Białymstoku.
Od jakiegoś czasu trwa konsultacyjna część projektu polegająca na spotkaniach z mieszkańcami. Od niedawna uwagi można dostarczyć również na piśmie za pomocą specjalnych kart projektowych. Otrzymać można je w budynkach urzędu miejskiego lub w internecie. Wypełnione należy złożyć w jednym z pięciu punktów: przy ul. Słonimskiej 1, Branickiego 3/5, Lipowej 16, Składowej 11 i Nowy Świat 4. Jest również możliwość przesłania ich drogą e-mailową na adres: rewitalizacja@eu-consult.pl
1 kwietnia 2016 r. zarząd województwa podlaskiego i minister rozwoju ogłosili konkurs dotacji w zakresie przygotowania lub aktualizowania planów rewitalizacji dla gmin z woj. podlaskiego. Dofinansowania mają zostać rozdane w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna na lata 2014-2020. Przeznaczono na ten cel prawie 23 mln euro. Na opracowanie lub aktualizację planów rewitalizacji gminy mają czas do 31 sierpnia 2017 r.
Dodatkowo w ubiegłym tygodniu miasto podpisało umowę na dofinansowanie opracowania programu rewitalizacji w ramach projektu pn. Opracowanie Programu Rewitalizacji dla obszarów zdegradowanych w mieście Białystok.
Mateusz Nowowiejski
mateusz.nowowiejski@bialystokonline.pl