Aktualności

Wróć

Daj zabawkom drugie życie i pomóż dzieciom

2019-07-23 17:25:30
Wiele zabawek, które znudziły się dzieciom, ląduje w koszu. Część z nich doskonale nadaje się do dalszego użytku - więc zamiast wyrzucać, lepiej dać im drugie życie.
pixabay.com
W dzisiejszych czasach dzieci dostają masę zabawek i gier. Nie wszystkie zostaną wykorzystane. Jeszcze inne dawno już się znudziły i leżą gdzieś zakurzone w kącie. Może warto zastanowić się, czy nie zrobić z nich pożytku?

Nie wyrzucaj na śmietnik

Zamiast wynieść do kosza na śmieci, lepiej sprawdzić, czy ktoś akurat ich nie potrzebuje. Jest wiele organizacji, które chętnie je wezmą. Dziecko może już ich nie potrzebować, a komuś innemu sprawią wiele radości. Najczęściej są to gry i książeczki, bo to one najbardziej rozwijają maluchy. Jednak nie wszystko będzie się nadawać. Trzeba zatem zrobić selekcje. Te bardzo zniszczone oddzielić od tych, które mogą jeszcze komuś posłużyć.

Mali Wojownicy

Jednym z miejsc, które chętnie przyjmie takie skarby, jest Fundacja Mali Wojownicy. Organizacja powstała w 2017 roku. Jej celem jest wszechstronne wspieranie rodziców i rodzin, których dzieci urodziły się przedwcześnie. Są to dzieci z problemami okołoporodowymi i rozwojowymi oraz niepełnosprawne.

Fundacja chętnie przygarnie używane (ale nie zniszczone) układanki, gry lub książeczki kartonowe, które przydadzą się do sali terapeutycznej. Zajęcia i terapie dla wcześniaków już trwają. Mimo to nadal komplementuje wyposażenie potrzebne terapeutom do pracy.

Mogą to być proste gry typu – memory, domino, planszowe, układanki - zarówno te prostsze, drewniane, jak i większe puzzle. To sprawi, że zajęcia z psychologiem, pedagogiem lub logopedą będą dla maluchów bardziej atrakcyjne i efektywne.

Jeżeli ktoś chce przekazać zabawki, gry, należy napisać na profilu facebookowym fundacji lub zadzwonić pod numer: 602 848 221. Można przynieść je na miejsce, lecz najpierw trzeba się umówić. Przyjść można w każdy czwartek wakacji (oprócz 15 sierpnia) w godz. 16.30-18.30. Fundacja znajduje się na ul. Krańcowej 26b.
Joanna Skarżyńska
24@bialystokonline.pl