Wykłady, pokazy, imprezy okolicznościowe

Wróć

Czwartek dla zdrowia - prozdrowotna akcja Alfa Centrum i Fundacji Zdrowe Miasto

2023-12-31
Termin: 2023-04-06 - 2023-12-31
Od kwietnia do grudnia, raz w miesiącu w Alfa Centrum w Białymstoku, będą odbywały się prozdrowotne akcje, zachęcające do profilaktyki i promujące dbanie o zdrowie. Pierwsza odsłona już w czwartek (6.04), poświęcona będzie kondycji serca.

Poza częścią informacyjną i edukacyjną, mieszkańcy Białegostoku i okolicznych miast będą mogli wykonać podstawowe badania oraz skorzystać z konsultacji kardiologa, dietetyka oraz pielęgniarki.

W godzinach od 12:00 do 18:00, w Alfa Centrum chętni będą mogli bezpłatnie wykonać badanie EKG, zmierzyć ciśnienie i poziom cukru, a także poznać instrukcję obsługi defibrylatora. Eksperci, w tym lekarz kardiolog oraz dietetyk, udzielą porad i odpowiedzą na indywidulane pytania. Opowiedzą też o chorobie niedokrwiennej serca, udarze mózgu, wpływie nadmiernej masy ciała na kondycję serca oraz występowaniu chorób z tym związanych. Jednym z tematów będzie również wpływ palenia tytoniu czy spożywania alkoholu na działanie serca, a także korzyściach wynikające z aktywności fizycznej. Chętni otrzymają ulotki informacyjne z przykładami jadłospisów tzw. diety „kardiologicznej”.

Miejsce imprezy