Sport

Wróć

Co za mecz! Białostoccy siatkarze zaserwowali kolejny horror

2024-09-29 17:09:57
I-ligowy zespół REA BAS-u Białystok odniósł drugie zwycięstwo w trwającym sezonie. Ekipa z północno-wschodniej Polski ponownie wygrała po tie-breaku.
REA BAS Białystok
Siatkarze REA BAS-u lubią trzymać kibiców w niepewności. W pierwszym swoim występie w sezonie 2024/2025 podopieczni Łukasza Jurkojcia pokonali Anioły Toruń, ale zrobili to dopiero w pięciu setach, a teraz sytuacja się powtórzyła, z tym że domowy mecz z KPS-em Siedlce był jeszcze bardziej wyrównany.

Niezwykle emocjonujący pojedynek rozpoczął się od zwycięstwa gości 25:23, po czym REA BAS triumfował do 21, dlatego wynik spotkania zmienił się na 1:1. Później to białostoczanie okazali się minimalnie lepsi i wygrali seta 25:23, jednak za moment sytuacja się odwróciła i to goście zwyciężyli kolejną część potyczki do 23.

Lepszy zespół musiał wyłonić więc tie-break, który, podobnie jak cały mecz, swoją atrakcyjnością nie zawiódł. Decydujący set od początku toczył się punkt za punkt, lecz ostatecznie to gospodarze skuteczniej utrzymali nerwy na wodzy i to oni po triumfie 15:13 wygrali całe spotkanie 3:2. Starcie zakończył fenomenalny w sobotni (28.09) wieczór Jan Król. Zawodnik REA BAS-u zdobył aż 34 oczka, atakując ze skutecznością na poziomie 70%. Oczywiście to on zgarnął tytuł MVP.

W weekend rozpoczęły się też rozgrywki siatkarskiej I ligi kobiet. Pełniące w sobotę rolę faworytek zawodniczki BAS-u dobrze zaczęły wyjazdowy bój z WTS-em Solną Wieliczka, bo od zwycięstwa 25:22, lecz w kolejnych partiach górą były już rywalki, które w poszczególnych odsłonach pojedynku wygrywały do 20, 22 i 14. Ostatni set był więc prawdziwą deklasacją.

W następnej kolejce męska drużyna BAS-u zmierzy się w delegacji z Olimpią Sulęcin, natomiast białostockie siatkarki, również na wyjeździe, zagrają z klubem Easy Wrap Volley Kobyłka. Mecze te zaplanowano na sobotę (5.10).