Aktualności

Wróć

Chcesz załatwić sprawy w urzędzie? Możesz to zrobić w najbliższą sobotę

2022-08-05 15:35:14
W najbliższą sobotę (6.08) można będzie załatwić sprawy w Urzędzie Miejskim przy ul. Branickiego 3/5 w Białymstoku.
UM Białystok/M. Jakowiak
W ciągu roku w wyznaczone soboty białostoczanie załatwią niezbędne sprawy Departamencie Obsługi Mieszkańców oraz w Urzędzie Stanu Cywilnego. Tzw. otwarta sobota przypada w pierwszą sobotę sierpnia.

Otwarcie urzędu w weekend cieszy się dużą popularnością wśród białostoczan, którzy często w ciągu tygodnia nie mają czasu na załatwienie niektórych formalności.

W otwarte soboty mieszkańcy miasta Białystok najczęściej przyjeżdżają do referatu rejestracji pojazdów oraz referatu dowodów osobistych i spraw wojskowych. W pierwszym z nich najczęściej załatwiają sprawy odnośnie rejestracji samochodów czy wymiany dokumentów. Z kolei w drugim najwięcej zainteresowanych składa wnioski o wydanie dowodu osobistego bądź odbiera nowy dokument. Do Urzędu Stanu Cywilnego mieszkańcy zazwyczaj zgłaszają się, by otrzymać akt zgonu, odwiedzić stanowiska związane z zawieraniem małżeństw czy archiwum.

Inicjatywa otwartych sobót jest realizowana w Białymstoku od 2014 roku. Prócz tej sierpniowej, najbliższa zaplanowana jest na 3 września.

Urzędnicy przypominają też, że wiele urzędowych spraw, takich jak złożenie wniosku o dowód osobisty, odpis z rejestru stanu cywilnego, zawiadomienie o nabyciu pojazdu można załatwić przez internet, trzeba tylko mieć założony profil zaufany lub kwalifikowany podpis elektroniczny.
Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl