Centrum przesiadkowe w Łapach zyska nowe oblicze. Będą ławki solarne, monitoring i wi-fi
1,3 mln zł - tyle będą kosztować dodatkowe elementy centrum przesiadkowego w Łapach. Inwestycja ma się zakończyć w październiku.
Malwina Witkowska
Centrum przesiadkowe w Łapach zostanie wyposażone w dodatkowe elementy. W centrum miasta pojawi się m.in. nowy totem multimedialny, 4 ławki solarne i 40 donic wraz z nasadzeniami.
- Upiększony zostanie tak lubiany przez mieszkańców i turystów napis z liter przestrzennych Łapy. Litery zostaną też dodatkowo podświetlone, aby wieczorem, po zmroku napis nadal był widoczny. Z tyłu napisu pojawią się doniczki z kwiatami, aby z każdej strony napis ładnie się prezentował - informuje łapski magistrat.
Ponadto zostaną zainstalowane także 3 słupki do ładowania pojazdów elektrycznych np. hulajnóg. Co ważne, ze względu na bezpieczeństwo teren zostanie objęty monitoringiem. Z kolei dzięki wykonaniu instalacji sieci będzie można korzystać z publicznego wi-fi i uzyskać dostęp do bezpłatnego internetu.
- Wszystko to ma sprawić, aby korzystanie z centrum przesiadkowego, ale także znajdującego się tu placu zabaw, gdzie ze swoimi pociechami czas spędzają rodzice było jeszcze przyjemniejsze – mówił Krzysztof Gołaszewski, burmistrz Łap.
Z kolei zastępca burmistrza Krzysztof Dudziński uważa, że chcąc podążać z duchem czasu, warto inwestować w takie elementy jak ławki solarne, miejsca do ładowania pojazdów elektrycznych, monitoring czy wi-fi.
- Jest to jeden z etapów realizacji większego projektu, który ma na celu głównie poprawę bezpieczeństwa podróżnych, ale także uprzyjemnienie im czasu oczekiwania na autobus czy dalszą podróż pociągiem. Staramy się, aby pojawiło się w tym miejscu więcej zieleni i kwiatów - dodaje zastępca burmistrza.
Na wykonanie tych prac i dodatkowe zagospodarowanie centrum przesiadkowego burmistrz Krzysztof Gołaszewski podpisał we wtorek (26.07) umowę z wykonawcą firmą MIKABO Marcin Granaszewski z Łap. Prace zgodnie z umowa mają się zakończyć w październiku 2022 r. Poza dostawą i montażem obiektów małej architektury, wykonaniem instalacji monitoringu, instalacji elektroenergetycznej i instalacji sieci LAN wykonawca inwestycji opracuje dokumentację projektową oraz wykona przyłącze teletechniczne.
Wartość umowy sięga ponad 1,3 mln zł. Inwestycja została dofinansowana z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego 2014-2020 z Poddziałania Strategie Niskoemisyjne Białostockiego Obszaru Funkcjonalnego (BOF). Wysokość dofinansowania stanowi 80,68 % kosztów kwalifikowanych projektu.
Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl