Sport

Wróć

Błotna Ekstraklasa. Białostocki klub na podium

2024-07-30 10:55:10
Trwa dobra passa białostockich piłkarzy błotnych, którzy z kolejnej sportowej imprezy wrócili z medalem. Tym razem drużyna Torfowy DrTusz Białystok zdobyła brąz podczas rozgrywek Błotnej Ekstraklasy.
Torfowy DrTusz Białystok
W miniony weekend (27-28.07), na błotnych boiskach w Tomczycach, odbyły się zmagania rozgrywane pod szyldem Błotnej Ekstraklasy. Wzięło w nich udział 11 zespołów, a rywalizację wygrała ekipa Waleczne Orły Auto Mania będąca fuzją dwóch drużyn - jednej z Podlasia i jednej z Rudy Śląskiej.

Na drugim miejscu uplasowały się Tarchośfiry Warszawa, czyli zespół pełniący rolę organizatora imprezy, a na najniższy stopniu podium znalazł się Torfowy DrTusz Białystok. W skład podlaskiej ekipy weszli: Tomasz Wawiernia, Bogdan Mantur, Filip Kucharczyk, Marcin Janczewski, Mateusz Ścieszko, Mariusz Wasilewski, Sergiusz Siemak, Krzysztof Bułach, Kamil Banicki oraz Rafał Rant i Maciej Rant.

Przypomnijmy, że Torfowy DrTusz Białystok to najbardziej utytułowana polska drużyna piłki błotnej oraz najważniejszy propagator szalonej odmiany futbolu w naszym kraju. To zdobywca m.in.: mistrzostwa świata, mistrzostwa Polski, Błotnej Ligi Mistrzów czy Pucharu Polski.