Kultura i Rozrywka

Wróć

Białostoczanie pokochali ten cykl. Trwa Letnie Granie w Nie Teatrze

2024-07-10 12:56:43
W czerwcu na scenę Nie Teatru powrócił cykl Letnie Granie. Wydarzenie odbywa się w Białymstoku już po raz trzeci.
Nie Teatr/Facebook
Letnie Granie to wakacyjne spotkania ze sztuką na tarasie Astorii, które odbywają się od trzech lat jako sposób na wypełnienie letniej luki w repertuarze Nie Teatru. Cykl ten szybko zyskał popularność i obecnie przyciąga licznych miłośników sztuki. W ramach Letniego Grania na scenie występują zarówno polscy, jak i międzynarodowi artyści, prezentując różnorodny przekrój występów artystycznych. Warto zaznaczyć, że tegoroczna edycja zaskakuje nowościami.

Pierwszy koncert w ramach cyklu odbył się 23 czerwca. Wtedy to białostoczanie mieli okazję wyruszyć w muzyczną podróż z rytmami americana dzięki występowi Austina Millera i Amandy Esposito. 28 czerwca Nie Teatr gościł Mundinova Trio, który zaprezentował autorskie kompozycje oraz interpretacje utworów najsłynniejszych polskich artystów. Ostatni koncert, który okazał się ogromnym hitem, należał do Marty Burdynowicz z towarzyszeniem Kariny Komendery. Wokalistka wykonała utwory światowej sławy piosenkarek.

W najbliższym czasie, czyli w niedzielę (14 lipca) na tarasie Astorii wystąpią Joanna Wojtkiewicz i Mateusz Kaszuba w projekcie Komeda - Romanse. Tego wieczoru królować będzie muzyka filmowa z najbardziej legendarnych produkcji. 19 lipca odbędzie się występ Leski Solo Act, który wykona autorskie kompozycje. 25 lipca wystąpią Mistrzowie Tanga, czyli San Luis Tango, którym towarzyszyć będzie Magdalena Lechowska. Następnie w planach są pokazy filmowe z muzyką na żywo, czyli nowość tegorocznego Letniego Grania.

- Będzie coś dla fanów Charliego Chaplina, ponieważ zostaną zaprezentowane dwa krótkie metraże z oprawą Orkiestry Ludwika Sarskiego. Będzie też Starsza Pani Znika Alfreda Hitchcocka, czyli coś z dreszczykiem wieczorową porą. To może być fajne na udany, sierpniowy wieczór - mówiła Sylwia Lubiniecka w wywiadzie dla portalu BiałystokOnline. Pełny wywiad można przeczytać tutaj.

11 sierpnia Nie Teatr zaprosił Paris-Varsovie-En Voyage, czyli duet Karola Dobrowolskiego oraz Ygora Przebindowskiego. Wybrzmią utwory wielkich postaci ze świata muzyki francuskiej. 25 sierpnia odbędzie się prezentacja Projektu Leśmian. Na zakończenie cyklu, który odbędzie się 30 sierpnia wystąpi Paula Biskup.
Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl