Kultura i Rozrywka

Wróć

Białostocką galerię będzie można zwiedzać za złotówkę

2015-03-13 00:00:00
Galeria Arsenał przystąpiła do programu Kultura Dostępna. Od soboty (14.03) osoby uczące się, które nie ukończyły 26. roku życia, będą mogły zwiedzać wystawy prezentowane w placówce za złotówkę.
Anna Dycha
Poza białostocką galerią, do projektu Sztuka współczesna za złotówkę, który jest elementem programu Kultura Dostępna, dołączyły trzy inne samorządowe instytucje kultury prezentujące sztukę współczesną: Galeria Labirynt w Lublinie, CSW Znaki Czasu w Toruniu oraz CSW Łaźnia w Gdańsku. W ramach projektu uczniowie i studenci do 26. roku życia za złotówkę mogą również zwiedzać wystawy m.in. w Zachęcie - Narodowej Galerii Sztuki, a także w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski.

Podstawowym założeniem programu Kultura Dostępna jest, jak informuje na swojej stronie internetowej Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, poszerzanie wachlarza inicjatyw ograniczających przeszkody w dostępie do kultury oraz uświadamiających potrzebę uczestnictwa w niej. Do tej pory w jego ramach z sukcesem wprowadzono m.in. projekt Muzea Narodowe za złotówkę oraz Darmowy Listopad, w ramach którego 4 rezydencje królewskie: Zamek Królewski na Wawelu, Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie, Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie i Zamek Królewski w Warszawie są dostępne bezpłatnie przez cały miesiąc.

Bilety w cenie 1 zł w Galerii Arsenał oraz Galerii Arsenał elektrownia będzie mogła nabyć każda osoba ucząca się, która nie ukończyła 26 lat. Ceny pozostałych biletów indywidualnych na wystawy wynoszą od 4 do 10 zł w zależności od typu biletu oraz posiadanych uprawnień do zniżek. Galeria honoruje również Białostocką Kartę Dużej Rodziny. Wystawy w obu naszych siedzibach czynne są codziennie, z wyłączeniem poniedziałków, w godzinach 10-18. Ostatni zwiedzający będą wpuszczani o godz. 17.30.

Obecnie w Galerii Arsenał prezentowana jest wystawa Konrada Kuzyszyna STĄD/WSTECZ i Andrzeja Dworakowskiego 20/20. W Galerii Arsenał elektrownia zaś już od jutra (14 marca) można oglądać Tężnię Roberta Kuśmirowskiego i Kwadratura koła węgierskiego artysty Attili Csörgő, które to wystawy mają dzisiaj swoje otwarcie.
Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl