Białostocką galerię będzie można zwiedzać za złotówkę
Galeria Arsenał przystąpiła do programu Kultura Dostępna. Od soboty (14.03) osoby uczące się, które nie ukończyły 26. roku życia, będą mogły zwiedzać wystawy prezentowane w placówce za złotówkę.
Anna Dycha
Poza białostocką galerią, do projektu Sztuka współczesna za złotówkę, który jest elementem programu Kultura Dostępna, dołączyły trzy inne samorządowe instytucje kultury prezentujące sztukę współczesną: Galeria Labirynt w Lublinie, CSW Znaki Czasu w Toruniu oraz CSW Łaźnia w Gdańsku. W ramach projektu uczniowie i studenci do 26. roku życia za złotówkę mogą również zwiedzać wystawy m.in. w Zachęcie - Narodowej Galerii Sztuki, a także w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski.
Podstawowym założeniem programu Kultura Dostępna jest, jak informuje na swojej stronie internetowej Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, poszerzanie wachlarza inicjatyw ograniczających przeszkody w dostępie do kultury oraz uświadamiających potrzebę uczestnictwa w niej. Do tej pory w jego ramach z sukcesem wprowadzono m.in. projekt Muzea Narodowe za złotówkę oraz Darmowy Listopad, w ramach którego 4 rezydencje królewskie: Zamek Królewski na Wawelu, Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie, Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie i Zamek Królewski w Warszawie są dostępne bezpłatnie przez cały miesiąc.
Bilety w cenie 1 zł w Galerii Arsenał oraz Galerii Arsenał elektrownia będzie mogła nabyć każda osoba ucząca się, która nie ukończyła 26 lat. Ceny pozostałych biletów indywidualnych na wystawy wynoszą od 4 do 10 zł w zależności od typu biletu oraz posiadanych uprawnień do zniżek. Galeria honoruje również Białostocką Kartę Dużej Rodziny. Wystawy w obu naszych siedzibach czynne są codziennie, z wyłączeniem poniedziałków, w godzinach 10-18. Ostatni zwiedzający będą wpuszczani o godz. 17.30.
Obecnie w Galerii Arsenał prezentowana jest wystawa Konrada Kuzyszyna STĄD/WSTECZ i Andrzeja Dworakowskiego 20/20. W Galerii Arsenał elektrownia zaś już od jutra (14 marca) można oglądać Tężnię Roberta Kuśmirowskiego i Kwadratura koła węgierskiego artysty Attili Csörgő, które to wystawy mają dzisiaj swoje otwarcie.
Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl