Głównymi celami projektu są wspieranie innowacyjnych form pracy z uczniem szczególnie utalentowanym oraz promowanie współpracy szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z wiodącymi białostockimi uczelniami.
Jest on skierowany do uczniów II lub III klas gimnazjów oraz I i II szkół ponadgimnazjalnych z Białegostoku, którzy odnoszą sukcesy w obszarze nauk matematyczno-przyrodniczych, technicznych i informatycznych. W pierwszej kolejności przyjmowani będą ci, którzy są laureatami lub finalistami konkursów bądź olimpiad na szczeblu wojewódzkim lub ogólnopolskim. Brane pod uwagę będą także: rekomendacja nauczyciela przedmiotu zawierająca informacje na temat zainteresowań lub uzdolnień ucznia oraz inne potwierdzone osiągnięcia.
Młodzież, która zakwalifikuje się do projektu, weźmie udział w bezpłatnych zajęciach edukacyjnych, np. dotyczących umiejętności kreatywnego myślenia, a także z przedmiotów matematyczno-przyrodniczych, technicznych i informatycznych, które będą realizowane przy wykorzystaniu bazy dydaktycznej białostockich uczelni oraz prowadzone przez wykładowców. Na zakończenie projektu zaplanowane jest seminarium, podczas którego uczniowie przedstawią swoje prace badawcze ludziom sukcesu ze świata nauki i innowacyjnym przedsiębiorcom.
Rekrutacja do udziału w projekcie potrwa do 7 marca. Regulamin można znaleźć
tutaj.