Kultura i Rozrywka

Wróć

Bezpłatne szkolenia online dla ludzi teatru

2021-04-26 18:20:29
Faktem jest, iż z powodu pandemii w teatrze dzieje się niewiele. Restrykcje i obostrzenia nie pozwalają w pełni cieszyć się tym magicznym miejscem. Jednak można ten czas wykorzystać na zdobywanie nowych umiejętności w tej dziedzinie. Stowarzyszenie Kulturalne Pocztówka proponuje dwa bezpłatne kursy.
Materiały prasowe
Tworzenie modelu biznesowego dla artystów

W szkoleniu biznesowym może wziąć udział 10 młodych twórców w wieku od 18 do 35 lat, związanych z szeroko rozumianym teatrem, a więc np. aktorzy, reżyserzy, scenografowie. Podczas trwających 4 dni warsztatów online (32 godziny szkoleniowe), prowadzonych przez uznanego specjalistę opracują plan jak własny talent, warsztat i kreatywność, doświadczenie i umiejętność słuchania przekształcić także w finansową obfitość. Przewidziane są praktyczne ćwiczenia np. z zakresu budowania relacji z klientem i prowadzenia spotkań. Każdy uczestnik stworzy swój biznesplan.

Autorzy 6 najwyżej ocenionych będą mieli okazję zaprezentować swoją ofertę już w sierpniu podczas Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Wertep przed gronem promotorów z Polski. 

Kurs będzie trwał 4 dni w okresie maj/lipiec (dokładne terminy zostaną ustalone do 15 maja, po zebraniu grupy).

Nabór potrwa do piątku (30.04).

Spektakle szeptane – audiodeskrypcja na żywo

Szkolenie dotyczące audiodeskrypcji w teatrze poprowadzi uznana ekspertka w tej dziedzinie dr Izabela Mrochen. Technika ta umożliwia pełne zrozumienie przedstawień przez osoby niewidzące i niedowidzące. Nazywana jest spektaklami szeptanymi. Uczestnicy warsztatów (maks. 10 osób) dowiedzą się przed jakimi barierami stają osoby niewidzące i niedowidzące w teatrze i jak sobie z nimi radzą. Poznają dobre praktyki dotyczące audiodeskrypcji teatralnej i filmowej. Przygotują skrypt wraz z najważniejszymi elementami opisu. Co najważniejsze jednak kursanci będą mogli na koniec sprawdzić się w praktyce. Podczas letniego Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Wertep uczestnicy będą szeptać jeden ze spektakli pod kuratelą ekspertki. 

Szkolenie teoretyczne (3 dni warsztatów online) odbędzie się w czerwcu (dokładne terminy ustalone będą po 15 maja, czyli po zebraniu grupy), festiwalowy dzień praktyczny planowany jest na przełomie lipca i sierpnia.

Zapisy potrwają do 15 maja.

Jak aplikować?

Należy w terminach wysłać mail na adres: aplly.hajnowka.centralna@gmail.com i dołączyć CV oraz list motywacyjny.

Szkolenia odbędą się w ramach projektu Next Stop – Art Close to People / Następna Stacja – Sztuka Blisko Ludzi. Dofinansowanie na projekt udzielone zostało w ramach Programu Kultura, Działanie 2 Poprawa dostępu do kultury i sztuki w ramach MF EOG 2014 – 2021.
Anna Kulikowska
24@bialystokonline.pl