Zdrowie

Wróć

Bezpłatne konsultacje. NFZ rozpoczyna Tydzień Zdrowia Rodzin

2023-05-25 16:46:23
W Dzień Matki (26.05) rozpocznie się Tydzień Zdrowia Rodzin w NFZ. Chętni będą mogli skorzystać z bezpłatnych konsultacji profilaktycznych, pomiarów ciała, analizy składu ciała czy wyrobić kartę EKUZ na wakacje.
Malwina Witkowska
W dniach od 26 maja do 2 czerwca w Podlaskim Oddziale Wojewódzkim NFZ trwać będzie Tydzień Zdrowia Rodzin w NFZ. Każda osoba, która odwiedzi Salę Obsługi Klienta w podlaskim NFZ przy ul. Pałacowej 3 w Białymstoku otrzyma karnet z zaproszeniem do wykonania bezpłatnych pomiarów w kiosku profilaktycznym, a także kompleksową informację na temat programów profilaktycznych oraz miejsc, w których takie badania można wykonać.

W kiosku profilaktycznym każdy zainteresowany wykona najważniejsze pomiary: wzrostu, masy ciała, BMI, składu ciała, ciśnienia tętniczego krwi. Wydrukowane pomiary będzie można omówić z doradcą, na stanowisku ds. profilaktyki i promocji zdrowia z Podlaskiego OW NFZ. Doradcy będą również informować o możliwości skorzystania z kalendarza badań dla kobiet, mężczyzn i dzieci, na stronie Akademii NFZ.

Dodatkowo każda osoba uczestnicząca w Tygodniu Zdrowia Rodzin NFZ otrzyma zestaw materiałów informacyjnych i edukacyjnych m.in.: Planuję Długie Życie, magazyn Ze Zdrowiem oraz Przewodnik Pacjenta 2023.

- Regularnie wykonywane badania profilaktyczne pozwalają na wczesne wykrycie najczęściej występujących chorób i problemów zdrowotnych. I właśnie rozpoczynający się Tydzień Zdrowia Rodzin w NFZ to doskonała okazja, by pochylić się nad swoim stylem życia, a także wprowadzić zmiany lub wykonać badania, które pozwolą cieszyć się zdrowiem przez długie lata. Oferta profilaktyczna, którą przygotowaliśmy, skierowana jest zarówno do kobiet, mężczyzn, jak i dzieci. Naszym celem podczas Tygodnia Zdrowia Rodzin w NFZ jest przypominanie mieszkańcom województwa, że warto zadbać o siebie, bo to najlepsza inwestycja – informuje Maciej Bogdan Olesiński, dyrektor Podlaskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ.

Tydzień Zdrowia Rodzin organizowany przez NFZ to doskonała okazja, aby podkreślić znaczenie profilaktyki zdrowotnej. W ciągu tego specjalnego tygodnia, wszyscy mają szansę angażować się w rozmowy na temat zdrowia i zyskać wartościowe informacje. Niezależnie od wieku czy potrzeb, każdy znajdzie coś dla siebie, co pomoże mu zadbać o swoje zdrowie. Dla rodziców przygotowano kiosk profilaktyczny, gdzie będą mogli skorzystać z różnych pomiarów i badań. Dzięki nim będą mieli możliwość oceny swojego stanu zdrowia i dowiedzenia się, czy istnieją jakiekolwiek czynniki ryzyka wymagające dalszej uwagi. Z kolei dla najmłodszych uczestników Tygodnia Zdrowia Rodzin przygotowano zajęcia, które uczą ich o znaczeniu zdrowego odżywiania. Dzieci poznają tajemnice talerza zdrowego żywienia, dowiedzą się, jakie produkty są korzystne dla ich organizmu i jakie nawyki żywieniowe warto wprowadzić już od najmłodszych lat.

Szczegóły i harmonogram: Tydzień Zdrowia Rodzin.
Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl