Aktualności

Wróć

Bezchmurnie i bardzo gorąco. Tak prezentuje się prognoza pogody na wtorek

2024-07-09 07:40:46
Jak zapowiadają synoptycy, we wtorek wartość temperatury odczuwalnej znowu wzrośnie. Na białostockim niebie nie zobaczymy ani jednej chmurki.
Pixabay
Nasze termometry wskazywać dziś będą maksymalnie 29°C za dnia i 15°C w nocy. Szacunkowa wartość temperatury odczuwalnej to aż 30°C.

Zawieje subtelny, wschodni wiatr. Prędkość jego porywów nie powinna przekraczać 25 km/h. Zachmurzenie pokryje nie więcej niż 10 proc. powierzchni białostockiego nieba.

Wtorek nie przyniesie do stolicy województwa podlaskiego żadnych opadów atmosferycznych. Stan wilgotności powietrza utrzymywać będzie się na poziomie 38 proc. Ciśnienie atmosferyczne wzrośnie do 1022 hPa. Warunki biometryczne będą niekorzystne.

Długość dnia i nocy

Wschód słońca mogliśmy dziś dostrzec o godzinie 4:12, a jego zachodu możemy spodziewać się o godzinie 20:52. Dzień potrwa przez 16 godzin i 40 minut.

Księżyc pozostanie widoczny na białostockim niebie od godziny 7:44 do godziny 22:51. Długość nocy z wtorku na środę to 7 godzin i 20 minut.

Imieniny obchodzą: Sylwia, Weronika, Zenon, Adolfina, Adrian, Adrianna, Aleksander, Anatola, Anatolia, Antoni, Augustyn, Brykcjusz, Cyryl, Florianna, Hadrian, Hadriana, Heloiza, Ifigenia, Jan, Joanna, Kornel, Korneli, Korneliusz, Lucja, Łucja, Mikołaj, Róża, Teodoryk, Wszebąd oraz Zenona.

Nietypowe święta: Dzień Bez Stanika oraz Dzień Chodzenia Do Pracy Inną Drogą.
Zofia Kondraciuk
24@bialystokonline.pl