Kultura i Rozrywka

Wróć

Benefis Zenka Martyniuka. Program można będzie obejrzeć w TVP [WIDEO]

2019-12-25 08:02:30
Życie to są chwile - pod takim tytułem można będzie obejrzeć benefis Zenona Martyniuka. Program wyemituje Telewizja Polska.
Mateusz Duchnowski/UMWP
Benefis w Operze

Jubilat w towarzystwie gwiazd estrady świętował 30-lecie swojej obecności na scenie muzycznej. Uroczystość odbyła się w grudniu na dużej scenie Opery i Filharmonii Podlaskiej przy ul. Odeskiej w Białymstoku.



Podczas koncertu nie zabrakło największych hitów gwiazdy disco polo. Zaśpiewali też specjalni goście, m.in. Ich Troje, Wojciech Gąssowski, Lombard, Izabella Trojanowska, Francesco Napoli, Top One, Classic oraz zespół Mig. Wydarzenie poprowadzą Małgorzata Tomaszewska i Rafał Brzozowski.

Koncert będzie można obejrzeć w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia (26.12) na antenie TVP2. Rozpocznie się o godz. 20.10.

Zenek Martyniuk wystąpi także podczas Sylwestra Marzeń TVP, który organizowany jest w Zakopanem.

Film i mural

Trwają prace nad filmem poświęconym Zenonowi Martyniukowi. Premiera produkcji Zenek jest zaplanowana na 14 lutego 2020 roku. W rolę piosenkarza wcieli się Krzysztof Czeczot (Dziewczyny ze Lwowa, Pitbull). Młodego Zenka zagra Jakub Zając. Ponadto w filmie zagrają: Klara Bielawka, Karol Dziuba, Jan Frycz, Roman Gancarczyk i Agnieszka Suchora. Produkcją reżyseruje Jan Hryniak, za scenariusz odpowiada Marta Hryniak. Inspiracją do powstania filmu była biografia Zenona Martyniuka, chłopaka z podlaskiej wsi, który spełnia swoje wielkie marzenie, by dawać ludziom radość poprzez muzykę i śpiew. Zenek już jako nastolatek zakochany był w muzyce disco lat 80. W karierze wspiera go wujek - zawodowy muzyk. To dzięki jego zaangażowaniu Zenek po raz pierwszy staje przed publicznością. On udziela mu cennych rad.

Zdjęcia do filmu powstają głównie na Podlasiu, m.in. w Bielsku Podlaskim i Gredelach - rodzinnej miejscowości piosenkarza.

Wokalista doczekał się też już muralu. Powstał on na osiedlu Dziesięciny w Białymstoku, dokładnie na ścianie szczytowej jednego z bloków przy ul. gen. Józefa Hallera. Mural stworzył Rafał Roskowiński, twórca Gdańskiej Szkoły Muralu. Jego realizacje można oglądać w całej Polsce. W Gdańsku są tą np. papież Jan Paweł II czy legendarny przywódca związku NSZZ Solidarność Lech Wałęsa. Roskowiński znany jest też w naszym regionie. W Łomży stworzył cykl scen historycznych związanych z dziejami miasta, a w Wiźnie - z kapitanem Raginisem.
Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl