Sport

Wróć

BAS odpalił transferową bombę

2023-09-18 14:35:34
Przygotowujący się do nowego sezonu I ligi kobiet BAS Białystok domknął właśnie kadrę na sezon 2023/2024. Ostatnim wzmocnieniem podlaskiego zespołu jest Włoszka Ludovica Mennecozzi.
BAS Białystok
Wiemy już, jak będzie prezentować się kadra BAS-u Białystok na najbliższy sezon, gdyż w sobotę (16.09) siatkarski klub z północno-wschodniej Polski ogłosił swój ostatni transfer. W barwach BAS-u zobaczymy m.in. utalentowaną Ludovicę Mennecozzi.

20-latka ma jak na swój wiek bardzo duży bagaż doświadczenia. Włoszka grała m.in. w takich ekipach jak: Igor Gorgonzola Novara (jeden z najbardziej utytułowanych zespołów w Italii), Timenet Empoli, Volley Soverato, a także Esperia Cremona.

- Białystok jest znakomitym miejscem do życia, pracy, studiowania, ale także grania w siatkówkę. Przyjechałam z Włoch właśnie z tego ostatniego powodu i bardzo się cieszę, że wraz z moimi koleżankami z drużyny będziemy wspólnie spełniać swoje sportowe cele i marzenia - powiedziała po związaniu się z białostockim zespołem Ludovica Mennecozzi, która jest rozgrywającą.

Wcześniej do BAS-u dołączyły też: Magdalena Ociepa, Anna Wojciechowska, Klara Kempfi, Renata Biała, Łucja Kuriata oraz Maja Szymańska. Jeżeli chodzi o listę strat, to na niej znajdują się: Pola Nowacka, Karolina Szczygieł-Głód, Mariam Beriaszwili, Natalia Gronostajska-Ogrodnik, Katarina Osadchuk, Agnieszka Cur-Słomka, Katarzyna Kisielewska, Maria Woźniak oraz Lizaveta Manchak. W klubie pozostają natomiast: Patrycja Panasewicz, Paulina Niedźwiecka, Julia Michalewicz, Karolina Szmigielska, Julia Papszun i Barbara Sokolińska.

Warto dodać, że białostocki zespół w ostatnich dniach wziął udział w Turnieju o Puchar Marszałka Województwa Podlaskiego. Silnie obsadzone zawody BAS zakończył na 3. miejscu. Imprezę wygrała Grupa Azoty Akademia Tarnowska, a na 2. lokacie uplasował się ŁKS Commercecon Łódź.
Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl