Podczas koncertu Świat dźwięków i słów Tadeusza i Piotra Woźniaków nie zabraknie brzmień rodem z Krainy Łagodności, ballad, piosenek poetyckich, evergreenów i niespodzianek dla słuchaczy. Jedno jest pewne - to koncert dla kilku pokoleń.
Tadeusz Woźniak debiutował w 1966 roku pod pseudonimem Daniel Dan w zespole Dzikusy. Występował m.in. z Niebiesko-Czarnymi i Czesławem Niemenem i grupą Czterech. Jako kompozytor zadebiutował w 1967 roku, pisząc muzykę do wierszy Juliana Tuwima, Bolesława Leśmiana, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. Od 1968 występuje jako solista, śpiewając najczęściej melodyjne ballady własnej kompozycji i akompaniując sobie na gitarze. Komponuje także muzykę teatralną i filmową, tworzy spektakle muzyczne i musicale. Jako wykonawca największe sukcesy odnosił pod koniec lat 60. i w latach 70. Piosenki z jego muzyką wykonywali m.in.: Elżbieta Adamiak, Michał Bajor, Krystyna Prońko, Zbigniew Wodecki, Wojciech Malajkat, Krzysztof Majchrzak czy grupa Locomotiv GT.
Piotr Woźniak to gitarzysta, kompozytor, aranżer, producent, a przede wszystkim jednak charyzmatyczny wokalista. Występuje zarówno na kameralnych, klubowych koncertach, jak i na dużych, plenerowych festiwalach. Był gościem specjalnym Katie Melua podczas ostatniego koncertu w Sali Kongresowej w Warszawie. Program koncertowy to zarówno utwory autorskie, pochodzące z dwóch płyt artysty (Dom na dachu oraz najnowszej Tata Adama), a także obszerne fragmenty recitalu Jak ze źródła, złożonego z autorskiego wyboru i opracowania polskich piosenek z początku lat 70 (m.in. Maryla Rodowicz, Czesław Niemen, Marek Grechuta). Chętnie grywa z młodą, utalentowaną wiolonczelistką Anną Papierz, której wiolonczelę słychać także w większości nagrań na płycie Tata Adama.
Często umieszczany w szufladce z napisem poezja śpiewana. Żartuje, że jeśli do tej samej szufladki włożymy artystów, będących jego inspiracją - takich jak Nick Drake, Joni Mitchell czy Cat Stevens - to nie ma nic przeciwko.
Wejść w balladowe brzmienie i nastroić się na niezwykły wieczór już od godz. 17.30 pomoże widowni Augustowska Flota Śpiewająca A-QQ pod kierunkiem Elżbiety Granackiej. Młodzi muzycy: Julita Bożewicz, Sandra Bożewicz, Patrycja Bożewicz, Błażej Czarnecki, Julia Milanowska i Elżbieta Granacka zaprezentują się w programie zatytułowanym Piosenki nieobojętne.
Wstęp jest wolny.
Zobacz też:
Balladowe Nocki nad Neckiem