Kino, teatr

Wróć
Uwaga: impreza już się odbyła.

Antywalentynki - Najlepsze z najgorszych: Zakochani psychopaci

2024-02-14
Termin: 2024-02-14
Organizatorzy zapraszają na Antywalentynki. W ramach wydarzenia odbędzie się pokaz filmu Zakochani psychopaci w ramach Najlepsze z najgorszych.

Zakochani psychopaci to tania jak barszcz, zrealizowana na ścinkach taśmy filmowej czarna komedia, która opowiada o tym, czego wszyscy pragną: miłości. Joe, sympatyczny barman w kryzysie egzystencjalnym i Kate, seksowna manikiurzystka poznają się pewnego dnia i od razu wiedzą, że są dla siebie stworzeni, bo oboje nienawidzą winogron tak bardzo, że… mogą zabić. I to właśnie robią.

W filmie pojawia się także hydraulik morderca, burzenie czwartej ściany i sporo gagów, które z filmu Gormana Becharda uczyniły kultowy klasyk. Wiele scen nakręcił zresztą w swoim mieszkaniu, a zdjęcia powstawały w weekendy, jak w wielu produkcjach klasy B z lat 80., kiedy filmy powstawały taśmowo i w dzikim tempie trafiały na pułki wypożyczalni kaset VHS.

Film ma absurdalny urok, który pozwala przymknąć oko na kiepskie aktorstwo i niedociągnięcia realizacyjne. Krew za to leje się strumieniami, bo Joe i Kate nie tracą czasu. Zakochani psychopaci są idealnie niesmaczni. Ale ci, którym nie przeszkadza długie ujęcie na odciętą ludzką dłoń w gulaszu powinni być zadowoleni. – Marta Górna z bloga Górna Ogląda dla cyklu Najlepsze z Najgorszych.

Prelekcja przed filmem: Piotr Doliński

Bilety: 25 zł / normalny (w kasie kina i na stronie https://bilety.bok.bialystok.pl/), 23 zł / ulgowy (emeryci, uczniowie, studenci) – tylko w kasie kina

Start o godz. 20:30.
Pokaz odbędzie się w klubie Fama.

Miejsce imprezy