Aktualności

Wróć

Akcja zakończona sukcesem. Ułożono 4946 Metrów Dobra

2016-06-07 18:52:32
Podczas niedzielnego finału akcji Kilometry Dobra udało się zebrać łącznie 217 635 złotówek. Pieniądze zostaną przekazane na ratowanie ośrodka Metanoia.
Caritas Archidiecezji Białostockiej
W niedzielę (5.06) odbył się finał Mistrzostw Świata w Dobroci, czyli akcji Kilometry Dobra, w którą włączyło się 40 polskich miast, m.in. Białystok, oraz Sztokholm i Bruksela. Przed Teatrem im. A. Węgierki udało się zebrać dokładnie 217 635 złotówek, co dało 4 946 Metrów Dobra i plasuje nas na 1. miejscu.

Wszystkie zebrane podczas akcji środki zostaną przeznaczone na generalny i kosztowny remont Katolickiego Ośrodka Wychowania i Terapii Uzależnień Metanoia, jedynej takiej placówki na Podlasiu, zagrożonej zamknięciem. Więcej: Ośrodek Metanoia musi być wyremontowany. Potrzebne jest aż milion złotych.

- Naszym pragnieniem było podwoić nasz ubiegłoroczny wynik, a udało się zebrać dużo więcej. Z całego serca dziękuję wszystkim, którzy w tegorocznej akcji Kilometry Dobra dołożyli swoje Dobro, by ratować Metanoię. Dziękuję za zaufanie, za zaangażowanie, za życzliwość – cieszy się ks. Adam Kozikowski, dyrektor Caritas Archidiecezji Białostockiej.

Wspólnie wszystkim miastom udało się aktualnie zebrać 856 470,46 zł, czyli 19,47 km dobra. Ostateczny wynik zostanie w najbliższych dniach ogłoszony na stronie internetowej akcji.

- Tegoroczna kampania jest zdecydowanie najbardziej udana w historii Kilometrów Dobra. Wyniki pozytywnie nas zaskoczyły, znacznie zbliżyliśmy się do Rekordu Guinnessa i mamy nadzieję pobić go już za rok - mówi Agata Papierz, koordynatorka akcji.

Białostockiemu finałowi towarzyszyło szereg imprez: Targi Ekonomii Społecznej, koncerty, gry i zabawy dla dzieci. Na scenie zagrały zespoły: Winnica, Boże Echo, Bensiu & DjYonas (Rymcerze), Heres / Wyrwani z Niewoli. Gwiazdą wieczoru była Marika z zespołem. Przez cały czas trwała kwesta do puszek, a każdy chętny mógł dokleić swoją złotówkę do ciągu monet. Główną atrakcją jednak było układanie dywanu z monet jednozłotowych.
Ewa Reducha
ewa.r@bialystokonline.pl