Aktualności

Wróć

Akcja charytatywna Łańcuch dobra. Czy uda się pobić rekord?

2018-11-30 08:31:03
Stowarzyszenie Pro Salute zachęca wszystkich do wsparcia organizowanej przez siebie akcji charytatywnej Łańcuch dobra. Zapowiada się kolejne bicie rekordu.
pixabay.com
Akcja charytatywna Łańcuch dobra, której organizatorem jest Stowarzyszenie Pro Salute, dotyczy bicia rekordu długości łańcucha choinkowego z papieru. A to wszystko dla dzieci z dystrofią mięśniową, podopiecznych Kliniki Rehabilitacji Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku i Stowarzyszenia.

By pobić rekord, trzeba stworzyć ozdobę o długości minimum 152 km.

- Idea bicia rekordu to zadanie symboliczne - ma pokazać dzieciom z dystrofią, że nie są samotne w swojej chorobie, że jest ogrom ludzi o wielkich sercach, którzy są z nimi, którzy wierzą w nich, są dla nich wsparciem i którzy też podejmują trud walki, może nie z nieuleczalną chorobą, ale z dużym wyzwaniem, jakim jest stworzenie możliwie jak najdłuższego łańcucha - w ten sposób chcemy dać im sygnał, że jak nam uda się zmobilizować dużo osób do zrobienia długiego łańcucha, to oni dadzą radę walczyć z chorobą – informują organizatorzy.

Papierowe łańcuchy może wykonać każdy. To także doskonały pomysł np. na zajęcia w szkołach czy przedszkolach. Zbierane są do 5 stycznia, zaś termin bicia rekordu zaplanowano między 6 a 11 stycznia. Wynik zostanie podany podczas koncertu charytatywnego Wyśpiewajmy dobro. Kolędowanie z Tomkiem Kamińskim i gośćmi, który odbędzie się 12 stycznia w Sali Koncertowej Opery i Filharmonii Podlaskiej.

Stowarzyszenie Pro Salute powstało w 2017 r. Podjęte przez nie działania skupione są na pomocy dzieciom z dystrofią mięśniową, podopiecznych Kliniki Rehabilitacji Dziecięcej UMB. Ich rehabilitacja i terapia są bardzo kosztowne, więc potrzebna jest pomoc, szczególnie że to co pokrywa NFZ, jest często kroplą w morzu potrzeb. Wszyscy członkowie stowarzyszenia działają wyłącznie woluntarystycznie, bez wynagrodzenia. Każda zebrana złotówka jest przeznaczana na pomoc małym pacjentom. Dzięki terapii prowadzonej w Klinice Rehabilitacji Dziecięcej można pomóc im godnie żyć i zmniejszyć objawy choroby. Dowodem na to jest poniższy film, na którym na saksofonie gra podopieczny, poddany terapii - Krystian Lota.



Łańcuchy można przynosić do Zakładu Zintegrowanej Opieki Medycznej UMB przy ul. M. Skłodowskiej-Curie 7a, kontaktować można się też wysyłając e-mail na adres: stowarzyszenieprosalute@gmail.com.

Zobacz też: Akcja Charytatywna Łańcuch dobra
Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl