3. Białystok Półmaraton: 21 dni do startu. PKO sponsorem tytularnym [WIDEO]

17 maja odbędzie się 3. Białystok Półmaraton. W sobotę (25.04) sponsorem tytularnym imprezy został PKO Bank Polski.
M. Kardasz
PKO Bank Polski został sponsorem tytularnym 3. Białystok Półmaratonu. Bank wspiera białostocki półmaraton od pierwszej edycji.

Do końca kwietnia podstawowa opłata startowa

Każdy, kto chce spróbować swoich sił w biegu, powinien pamiętać, że do końca kwietnia obowiązuje podstawowa opłata startowa za udział w białostockim półmaratonie (liczy się data wpłaty). Rejestracji można dokonać tutaj.

Kern, Panfil i Jasiński ambasadorami biegu

Pierwszym ambasadorem biegu został Artur Kern. Sportowiec urodzony w Hrubieszowie jest medalistą Mistrzostw Polski w biegach ulicznych na 5 km i 10 km, aktualnym rekordzistą Polski na dystansie 5000 m w hali, wielokrotnym zwycięzcą biegów ulicznych w Polsce i za granicą.

Z kolei Łukasz Panfil to długodystansowiec, reprezentant Polski, autor tekstów poświęconych lekkoatletyce. Największe sukcesy notował w biegu maratońskim. Wygrał maratony w Apeldoorn i Torquay. Na drugim stopniu podium stawał w Gdyni, Dreźnie i Löningen.

Mateusz Jasiński to ultramaratończyk, propagator biegania, slow joggingu oraz założyciel serwisu Trenerbiegania.pl.

Bezpłatne noclegi dla przyjezdnych

Wszyscy biegacze spoza Białegostoku w nocy z 16 na 17 maja będą mogli skorzystać z bezpłatnego noclegu w VI LO. Szkoła leży 300 m od startu półmaratonu. Lista miejsc noclegowych jest jednak ograniczona i decyduje kolejność zgłoszeń. Każdy, kto chce skorzystać z takiej formy, powinien zapoznać się z regulaminem noclegu.