Aktualności

Wróć

Wysoka jakość życia w Białymstoku. Rafał Rudnicki: Jest to docenienie pracy prezydenta

2021-04-07 15:52:52
Ponad 90% mieszkańców jest zadowolonych z życia w Białymstoku. Badanie IBRiS zostało przeprowadzone pod koniec marca, a uczestniczyło w nich 500 osób. Zastępca prezydenta Rafał Rudnicki podkreśla, że miasto musi zadbać bardziej o obiekty sportowe i rekreacyjne.
Dawid Gromadzki /UM Białystok
Badanie na 500 mieszkańcach

W środę (7.04) zastępca prezydenta Białegostoku wraz z przewodniczącym Rady Miejskiej Łukaszem Prokorymem zaprezentowali wyniki najnowszego badania IBRiS, które zostało przygotowane dla Rzeczpospolitej. Więcej na ten temat: Ponad 90% białostoczan zadowolonych z życia w mieście. Jak ocenili działania prezydenta?

Do badania wybrano 500 respondentów, którym telefonicznie zadano identyczne pytania.

- Okazuje się, że białostoczanie są niezwykle zadowoleni z życia w naszym mieście. Jest to docenienie pracy i prezydenta, i przewodniczącego rady miasta, jak i wszystkich radnych - powiedział wiceprezydent Rafał Rudnicki.

W Polsce wśród ankietowanych miast na 1. miejscu uplasował się Rzeszów, na drugim Zielona Góra, a na 3. miejscu Białystok. Badania zostały przeprowadzone pod koniec marca tego roku.

- Z tych badań wynika także to, że mieszkańcy najlepiej oceniają sieć dróg w mieście, a 64% popiera politykę miasta dotyczącą terenów zielonych - dodał Rudnicki.

66% białostoczan dobrze ocenia transport publiczny. Tak samo jest w przypadku dróg, w tym chodników, miejsc parkingowych, infrastruktury rowerowej oraz szybkiego i wygodnego dojazdu do Warszawy. Natomiast 76% ankietowanych pozytywnie zrecenzowało usługi komunalne, czyli np. wodę, prąd, gaz. Stan bezpieczeństwa dobrze ocenia 71% mieszkańców. Zastępca podkreślił, że miasto musi bardziej zadbać o obiekty sportowe i tereny rekreacyjne.

15 lat prezydentury Truskolaskiego

- Chciałabym w imieniu Rady Miasta podziękować białostoczanom za udział w tym badaniu. Wyniki są dowodem na to, że przyjęta droga rozwoju i sposób zarządzania miastem znajduje uznanie w oczach mieszkańców - stwierdził przewodniczący Rady Miasta w Białymstoku Łukasz Prokorym.

W jego ocenie wyniki tej ankiety są potwierdzeniem 15 lat ciężkiej pracy prezydenta i radnych.

- Dokładnie 15 lat temu na wiosnę 2006 r. profesor Uniwersytetu w Białymstoku Tadeusz Truskolaski, jeszcze jako doktor ekonomii, na dachu błękitnego wieżowca oświadczył, że będzie ubiegał się o urząd prezydenta miasta - mówił Łukasz Prokorym. - Dzisiaj po 15 latach, jako przewodniczący Rady Miasta, czuję się w obowiązku podziękować tym wszystkim radnym, którzy przez te 15 lat wspierali prezydenta i jego wizje rozwoju Białegostoku - dodał.

To nie pierwsze badanie, w którym Białystok znalazł się w czołówce miast Polski.

- W przeprowadzonym sondażu bardzo dobrze wypadł prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski. Nas to bardzo cieszy, bo to kolejne badanie, które pokazuje się, że białostoczanie dobrze oceniają funkcjonowanie miasta w którym żyją - podsumował Rafał Rudnicki.

Zastępca podkreślił, że podobnie było w przypadku ostatnich badań Komisji Europejskiej. Więcej na ten temat: Białystok numerem 1 w Europie. U nas najszybciej rośnie jakość życia.
Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl