Aktualności

Wróć

Wybrano najpiękniej udekorowane miasto w Podlaskiem

2021-01-12 18:54:09
W finale konkursu Świeć się z Energą województwo podlaskie reprezentowała będzie Łomża. Teraz ma ona szansę stać się Świetlną Stolicą Polski.
UM Łomża
Internauci wybrali już 16 najpiękniej udekorowanych świątecznie polskich miast. Podlasie w ogólnopolskich zmaganiach będzie reprezentowała Łomża. W pierwszej turze pokonała ona Białystok, Augustów i Wasilków. Pozostałymi finalistami 12. edycji Świeć się z Energą są (w kolejności alfabetycznej):

Aleksandrów Łódzki (łódzkie)
Brzesko (małopolskie)
Chełm (lubelskie)
Czeladź (śląskie)
Czersk (pomorskie)
Koszalin (zachodniopomorskie)
Opole (opolskie)
Radom (mazowieckie)
Rzeszów (podkarpackie)
Szczytno (warmińsko-mazurskie)
Starachowice (świętokrzyskie)
Toruń (kujawsko-pomorskie)
Gmina Węgliniec (dolnośląskie)
Września (wielkopolskie)
Wschowa (lubuskie)

Teraz mistrzowie województw powalczą o tytuł Świetlnej Stolicy Polski i charytatywne nagrody. Finałowa runda głosowania potrwa od 14 do 25 stycznia.

Świeć się z Energą to doroczny plebiscyt, w którym wybierane są najładniej oświetlone świątecznie miasta czy mniejsze miejscowości. Uczestnicy rywalizują nie tylko o prestiż, ale także o sprzęt AGD, który trafia do potrzebujących m.in. do domów dziecka, ubogich rodzin i osób starszych.

W pierwszym etapie bieżącej edycji wzięło udział 188 miejscowości, z czego najwięcej, bo aż 21, startowało ze Śląska. Internauci łącznie oddali ponad 84 tys. głosów.
Dorota Mariańska
dorota.marianska@bialystokonline.pl