Sport

Wróć

Wigry wypożyczyły skrzydłowego Piasta Gliwice

2020-01-14 13:21:35
Suwalskie Wigry zbroją się przed rundą wiosenną Fortuna I Liga. Do podlaskiego klubu dołączył we wtorek (14.01) kolejny zawodnik. Na zasadzie wypożyczenia do ekipy z północno-wschodniej Polski przyszedł Denis Gojko.
Wigry Suwałki
Władze Wigier Suwałki nie przestają szukać wzmocnień, które mają zagwarantować drużynie utrzymanie na zapleczu PKO Ekstraklasy. Nie tak dawno szeregi biało-niebieskiego zespołu zasilili Johan Oremo, Oskar Nowak oraz Kacper Wełniak, a we wtorek do podlaskiego klubu przeniósł się także Denis Gojko.

Wspomniany zawodnik, który jest ofensywnym pomocnikiem, został przez Wigry do końca sezonu wypożyczony. Mierzący 176 cm wzrostu skrzydłowy to wychowanek Piasta Gliwice, który w ciągu dotychczasowej kariery zanotował 20 występów na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w kraju, notując w tych potyczkach 1 bramkę i 1 asystę.

Wiosenną część poprzedniego sezonu Gojko spędził na wypożyczeniu w I-ligowej Stali Mielec, gdzie w 7 meczach strzelił 3 gole. Latem 21-latek wrócił do Piasta, ale jesienią 2019 r. nie udało mu się wybiec na boiska PKO Ekstraklasy.

Warto również zaznaczyć, że suwalczanie przeprowadzają też ruchy wychodzące z klubu. Zimą z Wigier odszedł Kamil Sabiłło (KKS 1925 Kalisz), natomiast Oskar Furst został wypożyczony do III-ligowego Znicza Biała Piska.
Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl