Kultura i Rozrywka

Wróć

Wernisaż wystawy online: Młode Talenty

2021-04-07 13:47:45
Dom Kultury Śródmieście zaprasza wirtualnie do świata trzech młodych twórczyń w ramach projektu plastycznego: Młode Talenty.
Materiały prasowe
Druga edycja projektu Młode Talenty została zorganizowana przez Dom Kultury Śródmieście w Białymstoku. Projekt jest szansą na docenienie i wypromowanie młodych twórców, działających pod opieką instruktorów DKŚ.

Wystawa obejmuje wyróżnione prace trzech wychowanek pracowni plastycznej, powstały pod opieką instruktorki DKŚ - Katarzyny Magdziak.

Aleksandra Bzura

Jest najstarszą aktywnie działającą uczestniczką Ogniska Plastyczno-Komputerowego DKŚ. Sięga po różne techniki, ciągle poszukuje swojej drogi artystycznej. Jej ekspozycja obejmuje zarówno rysunek tuszem, jak i prace wykorzystujące haft oraz techniki płatnerskie. Wspólnym motywem są ptaki i fantastyka, które od lat są bliskie sercu autorki.

Paula Tarasiuk

Ma wyrazisty styl. Jako miłośniczka antropologii filozoficznej, odwołuje się do prostoty, a zarazem złożoności istoty ludzkiej. Prace są próbą analizy ludzkiego ego. Jej ekspozycja łączy różne techniki: od klasycznego malarstwa, poprzez elementy ubioru, na wykorzystaniu elementów militarnych kończąc. Autorka tworzy z tego, co akurat ma pod ręką. Nadając przedmiotom nowe znaczenie.

Michalina Szymańska

Okazała się swoistym odkryciem plastycznym. Jest laureatką wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów plastycznych. Na wystawie prezentuje to, w czym czuje się najlepiej. Są to w większości malarskie portrety, inspirowane mitologią starożytnej Grecji.

Wernisaż odbędzie się online we czwartek (8.04) o godzinie 18:00, na profilu fb Domu Kultury Śródmieście w Białymstoku.
Anna Kulikowska
24@bialystokonline.pl