Imprezy dla dzieci

Wróć

Warsztaty taneczne online

2020-10-31
Termin: 2020-10-17 - 2020-10-31
Tańcem dookoła świata to warsztaty edukacyjne online Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku wprowadzające dzieci w świat tańca klasycznego i nowoczesnego oraz za kulisy teatralnej choreografii tanecznej.

Cykl 15 warsztatów choreograficznych trwających ok. 20 minut każdy, przygotował Arkadiusz Jarosz, a wykonają Arkadiusz Jarosz i Emilia Jarosz, profesjonalni i nagradzani tancerze, znani m.in. z musicali Jesus Christ Superstar i Doktor Żywago, trenerzy tańca i doświadczeni pedagodzy. Ich umiejętności oraz doświadczenie pozwalają na przystępne i na wysokim poziomie artystycznym zaprezentowanie przekroju technik choreograficznych charakterystycznych dla różnych stron świata.

Grupa prezentowanych tańców z różnych kontynentów obejmuje: dancehall z Jamajki (Ameryka Północna), salsę kubańską (Ameryka Północna), country, taniec kowbojski (Ameryka Północna), hula (Hawaje), taniec polinezyjski (Australia i Oceania), styl Bollywood (Azja), taniec gruziński (Azja), japońskie tańce z wachlarzami (Azja), flamenco (Europa), walc wiedeński (Europa), hopak (Europa), taniec plemienny (Afryka), afrodance (Afryka), capoeira (Ameryka Południowa).

Każdy odcinek poświęcony jest jednemu z tańców: historii, specyfice, kostiumom i rekwizytom, których wymaga jego wykonanie. Prezentowany jest także układ taneczny, krok po kroku, tak, aby odbiorca nauczył się kroków podstawowych. Nie tylko proponujemy poszerzenie wiedzy na temat historii kultury i sztuki tańca, ale też zachęcamy do aktywności fizycznej

Zadanie skierowane jest do dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym.

Linki do warsztatów udostępniane będą na stronie internetowej OiFP (www.oifp.eu), tak więc z warsztatów skorzystać będą mogły wszystkie zainteresowane placówki edukacyjne czy osoby, oczywiście nieodpłatnie.

Oto pierwszy z odcinków:

https://www.youtube.com/watch?v=csk9lCOp9yA

Miejsce imprezy