Kino, teatr

Wróć
Uwaga: impreza już się odbyła.

Summer Shorts w Forum

2019-09-16
Termin: 2019-09-16
Zapraszamy na letni pokaz filmowy dla wszystkich spragnionych krótkich metraży!

SUMMER SHORTS

Godz. 18:30
Bilet: 14 zł - w kasie kina i na https://bilety.bok.bialystok.pl/

W tym sezonie prezentujemy program złożony z pięciu międzynarodowych filmów krótkometrażowych, które umilą ciepłe i leniwe wieczory.

Lato będzie towarzyszyć nam w każdym filmie! To właśnie ta pora roku jest dla dwóch przyjaciół przełomowym czasem w wyborze ich drogi życiowej, dla pewnego koguta upały są częścią jego życia w bombajskim mieszkaniu, letni dzień stanowi też scenerię subtelnej love-story, ciepło towarzyszy wzruszającej historii imigranta żyjącego w Danii, wysokie temperatury zapewni też rave ubrany w niezwykłą animację.

Program:

L’été et tout le reste / The summer and all the rest
reż. Sven Bresser, fabuła, Holandia 2018, 18'

Kiedy pod koniec lata ostatnie promy z turystami odpływają i większość znajomych Marc-Antoine’a wyjeżdża na studia lub do pracy, on i jego przyjaciel Mickael pozostają na opuszczonej wyspie.

El Afilador / The Sharpener
reż. James Casey, fabuła, Meksyk 2018, 9'

W małej kawiarni w centrum Mexico City pracuje młoda kobieta. Dni spędza na przygotowywaniu jedzenia, słuchaniu sentymentalnej muzyki i oczekiwaniu na przybycie obiektu swoich obsesji.

Tungrus
reż. Rishi Chandna, dokument, Indie 2018, 14'

Obserwacja tygodnia z życia domowników klasy średniej w Bombaju, które przewraca się do góry nogami, gdy ojciec rodziny przynosi do domu pisklę do zabawy dla swoich kotów.

Abu Adnan / Adnan’s Father
reż. Sylvia Le Fanu, fabuła, Dania 2017, 25'

Sayid pragnie zachować status ojca i patriarchy rodziny w nowym środowisku językowym i kulturowym, mimo że jego syn coraz bardziej asymiluje się z duńską kulturą językową.

Fest
reż. Nikita Diakur, animacja, Niemcy 2018, 3'

Rave lalek na strunach.

Łączny czas pokazu: 70'
Zestaw z polskimi i angielskimi napisami.

Miejsce imprezy