Wystawy, wernisaże, wydarzenia artystyczne

Wróć
Uwaga: impreza już się odbyła.

Spektakl baletowy Brakujące ogniwo”

2019-06-18
Termin: 2019-06-17 - 2019-06-18
Brakujące ogniwo” to pierwszy w naszym regionie spektakl baletowy z orkiestrą na żywo tworzony przez rodzimych artystów i dedykowany dzieciom i młodzieży.
Spektakl wyreżyserowano do nowo powstałego utworu muzycznego, skomponowanego specjalnie na potrzeby projektu oraz w oparciu o libretto o tym samym tytule nagrodzone w 2018 roku w konkursie organizowanym przez ZAiKS. Będzie to prapremiera utworu.

Współpracy przy realizacji tego projektu podjęły się dwie szkoły artystyczne, działające w Białymstoku: Niepubliczna Szkoła Sztuki Tańca oraz Zespół Szkół Muzycznych im. J. Paderewskiego. Przedsięwzięcie jest przygotowywane przez dzieci i pedagogów z obu szkół. Producentem i organizatorem spektaklu jest Fundacja Rozwoju Sztuki Tańca.

Brakujące ogniwo to spektakl muzyczno-taneczny opowiadający o spotkaniu dwóch dziewczynek o skrajnie różnych charakterach, które szybko przekształca się w przymusową znajomość, a następnie, za sprawą wspólnej przygody, w piękną przyjaźń. To także opowieść
o pokonywaniu strachu, walce z lękiem i o tym dlaczego warto jest ze sobą współdziałać, zauważając to, co nas łączy, a nie to, co nas dzieli.
W warstwie wizualnej widz może spodziewać się bajkowej scenerii z elementami, kojarzącymi się z końcem XIX wieku oraz łączonymi z disneyowską stylistyką.

Premiera spektaklu odbędzie się w dniach 17 i 18 czerwca 2019 roku w sali koncertowej Opery i Filharmonii Podlaskiej przy ul. Podleśnej 2 w Białymstoku. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, obowiązują wejściówki lub zaproszenia, które można nabyć w siedzibie Fundacji Rozwoju Sztuki Tańca w Białymstoku przy ul. Zwycięstwa 8/1 (wejście do Danceoffni).

Zadanie dofinansowane ze środków z budżetu Miasta Białegostoku.

Dofinansowano ze środków Funduszu Popierania Twórczości ZAiKS.

Patronat medialny
Portal Miejski BiałystokOnline

Miejsce imprezy