Koncerty

Wróć
Uwaga: impreza już się odbyła.

Sława Przybylska: „Pamiętasz była jesień…”

2019-10-20
Termin: 2019-10-20
Jedna z najznakomitszych polskich wokalistek, w swoim recitalu zaprezentuje utwory nowe oraz te, za które pokochała ją publiczność!

Białostocki Ośrodek Kultury zaprasza na koncert Sława Przybylska: „Pamiętasz była jesień…”

Godz. 16.00

Bilety:
- 30 zł w przedsprzedaży
- 40 zł w dniu koncertu
do nabycia w kasie Forum, kasie BOK/CLZ i na stronie https://bilety.bok.bialystok.pl/

Koncert odbędzie się w ramach obchodów Europejskiego Dnia Seniora.

Sława Przybylska, jedna z najznakomitszych polskich wokalistek, w swoim recitalu zaprezentuje utwory nowe oraz te, za które pokochała ją publiczność: „Krakowska kwiaciarka”, „Słodkie fiołki”, „Widzisz mała”, „Piosenka o okularnikach”, „Nie zakocham się” i „Pamiętasz była jesień”!

Cała Polska nuciła utwór „Pamiętasz była jesień…” od chwili, gdy Sława Przybylska wykonała go w filmie Wojciecha Hasa „Pożegnania” (1958). Utwór ten, podobnie jak „Nie kochać w taką noc to grzech” czy „Gdzie są kwiaty z tamtych lat”, stał się wielkim hitem artystki.

W latach 1976–1978 i 1982–1987 Sława Przybylska była aktorką i piosenkarką Teatru Rampa (wtedy Teatru na Targówku). Zagrała m.in. w spektaklach “Toast weselny” (reż. Marian Jonkajtys), “Bukiecik alpejskich fiołków” (reż. Helena Dynerman i Jan Krzyżanowski), “Ballada o miłości zagrożonej” (reż. Wojciech Solarz), “Tak jak u Chagalla” (reż. Szymon Szurmiej) i “Mój kapitanie, już wieczór” (reż. Aleksandra Koncewicz).

Dokonała licznych nagrań dla Polskiego Radia i Telewizji Polskiej, dla rozgłośni radiowych i stacji telewizyjnych w Moskwie, Tbilisi, Pradze, Bratysławie i Nowym Jorku. Nagrała piosenki do filmów “Popiół i diament” i “Niewinni czarodzieje” Andrzeja Wajdy, “Zezowate szczęście” Andrzeja Munka, “Rozstanie” Wojciecha Hasa, a także do filmów Roberta Glińskiego.

Artystce towarzyszyć będzie przy fortepianie Janusz Tylman.

Miejsce imprezy