Aktualności

Wróć

Podlaska policja rośnie w siłę. Pojawił się kolejny posterunek

2018-02-13 14:54:56
To dobry czas dla podlaskiej policji. Służba ta jest systematycznie modernizowana. Ostatnio wzbogaciła się o kamerki i terminale płatnicze, a teraz ma do dyspozycji kolejny, wyremontowany posterunek.
podlaska policja
W Podlaskiem mamy kolejną policyjną siedzibę. Tym razem, po gruntownym remoncie, otwarty został posterunek policji w Supraślu.

Teraz, po wykonaniu prac modernizacyjnych, budynek ten jest ocieplony, położono nową elewację, wymieniono nawierzchnię przed obiektem, zamontowano też nowe ogrodzenie. Ponadto wymieniono stolarkę okienną i drzwiową, a także instalację elektryczną.

Koszty remontu i wyposażenia pomieszczeń w infrastrukturę oraz sprzęt łączności i informatyki zostały pokryte ze środków komendy głównej w ramach Programu Modernizacji Policji na lata 2017 – 2020. Łącznie rachunek za modernizację posterunku opiewał na ponad 600 tys. zł.

Aktualnie mundurowi z Supraśla mają do dyspozycji 4 pomieszczenia służbowe, sanitariat oraz pokój socjalny. Przebudowana została także recepcja, a wejście dostosowane jest do osób niepełnosprawnych.

Posterunek policji w Supraślu obejmuje swym działaniem miasto i gminę Supraśl z wyłączeniem obszaru miejscowości Grabówka, Henrykowo, Majówka, Sobolewo i Zaścianki. To miejsce służby 5 funkcjonariuszy. Poza tym w planach jest utworzenie jeszcze jednego etatu - kolejnego stanowiska dzielnicowego. 

Zobacz też: Budowa i modernizacja policyjnych siedzib. Białystok z nowym komisariatem
Dorota Mariańska
dorota.marianska@bialystokonline.pl