Kino, teatr

Wróć
Uwaga: impreza już się odbyła.

Parasite – wersja czarno-biała / pokaz specjalny

2020-02-15
Termin: 2020-02-15
Koreański reżyser Bong Joon-ho jest wielbicielem klasycznego kina i zawsze marzył o realizacji czarno-białego filmu. Światowy sukces „Parasite”, który właśnie zdobył 4 Oscary, pozwolił mu na to!
„Parasite – wersja czarno biała” to nie tylko szansa na odkrycie na nowo arcydzieła światowego kina, ale zupełnie nowe doświadczenie.

Godz. 13.00.

Bilet: 16 zł – do nabycia w kasie kina i na stronie www.bilety.bok.bialystok.pl

Parasite / Gisaengchung
Korea Południowa 2019, 132′
reż. Bong Joon-ho
obsada: Song Kang-ho, Lee Sun-kyun, Jo Yeo-jeong, Choi Woo-sik, Jang Hye-jin, Park So-dam

4 oscarowe statuetki w kategoriach: najlepszy film, najlepszy pełnometrażowy film międzynarodowy, najlepszy scenariusz oryginalny i najlepsza reżyseria!

“Parasite” to trzymająca w napięciu opowieść, w której czworo ludzi bez przyszłości wpada na pomysł przekrętu doskonałego. Kierowca bez pracy, gospodyni bez domu, student bez kasy i dziewczyna bez perspektyw wspólnie stworzą perfekcyjny plan: jak w najkrótszym czasie stać się kimś i zająć miejsce bogaczy. W świecie, w którym liczy się tylko wydajność i sukces, przechytrzą system i zawalczą o siebie. Nawet jeśli będzie to wymagało przekroczenia cienkiej granicy między tym, co jeszcze dozwolone, a tym, co absolutnie zabronione.

Bong Joon-ho pokazuje, że prawie każdy marzy o lepszym życiu, awansie i szansie na sukces. Ale tylko niektórzy – dzięki nieposkromionej wyobraźni i brakowi skrupułów – są w stanie po to wszystko sięgnąć.

Miejsce imprezy