Sport

Wróć

Ogromny sukces białostoczanki. Tego nie osiągnął jeszcze żaden Polak

2018-03-18 09:01:37
Natalia Maliszewska przywiezie z mistrzostw świata w short-tracku srebrny medal. Reprezentantka Juvenii Białystok w rywalizacji na 500 m okazała się gorsza jedynie od mistrzyni olimpijskiej z Pjongczangu.
pzls.pl
Polski short-track - po wielu latach posuchy - w końcu ma pierwszy medal mistrzostw świata. Wywalczyła go na turnieju rozgrywanym w Montrealu Natalia Maliszewska, która na co dzień startuje w barwach Juvenii Białystok.

Polka w finale zmagań na 500 m dała się wyprzedzić tylko przedstawicielce Koreii Południowej - Choi Min-jeong, a więc zawodniczce, która na tegorocznych igrzyskach olimpijskich w swoim kraju zgarnęła złoto w boju na dystansie trzykrotnie dłuższym.

Medal Maliszewskiej to wielka sensacja. Żaden Polak do tej pory nie wywalczył bowiem krążka na imprezie tak dużego kalibru. Dotychczas największymi sukcesami Biało-Czerwonych w short-tracku były dwa medale wyjeżdżone na mistrzostwach Starego Kontynentu. Jeden zdobyła siostra Natalii - Patrycja Maliszewska - a drugi przypadł w 2013 r. polskiej sztafecie, w której zresztą świeżo upieczona wicemistrzyni świata startowała.