Nauka

Wróć

Nowoczesne pracownie tworzyw sztucznych i automatyki w jednej z białostockich szkół

2021-11-25 07:48:54
Zespół Szkół nr 2 w Białymstoku może pochwalić się nowoczesnymi pracowniami tworzyw sztucznych i automatyki. Uczniowie mogą korzystać z nowoczesnego sprzętu i urządzeń.
UM Białystok
Przed kilkoma dniami w Zespole Szkół nr 2 Białymstoku zostały otwarte nowoczesne pracownie tworzyw sztucznych i automatyki. Dzięki funduszom unijnym wyremontowano i wyposażono pierwszą z nich w nowoczesny sprzęt i urządzenia: wtryskarki, wytłaczarki, zgrzewarki oraz spawarki do produkcji tworzyw sztucznych. Z kolei w pracowni automatyki pojawiły się narzędzia niezbędne do prowadzenia zajęć praktycznych z zakresu automatyki przemysłowej, mechatroniki i robotyki. Dzięki temu uczniowie będą mogli zdobywać nową wiedzę i umiejętności w warunkach, które są maksymalnie zbliżone do tych, z którymi spotkają się w miejscach pracy.

Pracownie powstały w ramach projektu Zespół Szkół Zawodowych Nr 2 w Białymstoku – Szkoła inteligentnych specjalizacji. Oficjalnie otwarto je 19 listopada. Wówczas placówkę odwiedzili przedstawiciele różnych lokalnych firm, w których młodzież odbywa praktyki oraz przedstawiciele białostockich władz. Wszyscy mogli zobaczyć nowe pomieszczenia dydaktyczne oraz wyposażenie i funkcjonalność zakupionych urządzeń.

Zespół Szkół Zawodowych Nr 2 w Białymstoku, który jako jedyna szkoła w Polsce kształci uczniów w zawodzie operator maszyn i urządzeń do przetwórstwa tworzyw sztucznych.
Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl