Kryminalne

Wróć

Na bazarze i w przesyłkach kurierskich. Funkcjonariusze przechwycili nielegalny towar

2020-01-14 11:20:28
Funkcjonariusze KAS z Białegostoku przechwycili blisko 3600 paczek nielegalnych papierosów. Szacunkowa wartość rynkowa zabezpieczonego towaru to 50 tys. zł.
Podlaska KAS
Skontrolowali stoisko na bazarze

Funkcjonariusze KAS z Podlaskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białymstoku podczas działań na jednym z białostockich bazarów skontrolowali stoisko należące do 66-letniego mężczyzny.

- Okazało się, że pod oferowaną do sprzedaży odzieżą, a także na zapleczu stoiska, jego właściciel przechowuje papierosy pochodzące z przemytu – łącznie ponad 150 paczek. Kolejne ponad 1030 paczek białoruskich papierosów przygotowanych do dalszej dystrybucji mundurowi z KAS znaleźli podczas przeszukania mieszkania 66-latka - podaje Izba Administracji Skarbowej w Białymstoku.

Nielegalny towar w przesyłce kurierskiej

Nielegalne papierosy przechwycili też funkcjonariusze KAS podczas kontroli przeprowadzonej w białostockim oddziale jednej z firm kurierskich. W pięciu paczkach nadanych do odbiorców w Wielkiej Brytanii znajdowało się łącznie blisko 2400 paczek papierosów z białoruskimi znakami akcyzy.

Przeciwko właścicielowi stoiska, a także w sprawach przesyłek z nielegalnymi papierosami, funkcjonariusze KAS wszczęli postępowania karne skarbowe, które prowadzić będzie Podlaski Urząd Celno-Skarbowy w Białymstoku.
Paulina Górska
24@bialystokonline.pl