Wystawy, wernisaże, wydarzenia artystyczne

Wróć
Uwaga: impreza już się odbyła.

MOB. Widziane od środka

2021-04-08
Termin: 2021-03-18 - 2021-04-08
[Z POWODU OBOSTRZEŃ EPIDEMICZNYCH NIECZYNNA DO 9 KWIETNIA]
Wojna nie jest tym, co towarzyszy nam na co dzień. Ciężko nam sobie obecnie, z naszej bezpiecznej pozycji, wyobrazić skalę, z jaką oddziałuje ona na życie społeczeństw i jednostek. Obok wielu innych frontów, jakie na co dzień rozpalają się na mapie świata, konflikt w Górskim Karabachu z 2016 roku mógł nie być tym największym czy najważniejszym. Jest jednak konfliktem, z którego obezwładniającą atmosferą, za sprawą autora zdjęć i uczestnika wydarzeń, będziemy mogli obcować.

Zanurzenie się w świat okopów wśród górskich ścieżek i lasów przykrytych mgłą tajemnicy stać się jednak może drogą ku światłu, tak jak dla bohatera tych wydarzeń, Arega.

Na wystawę składa się 35 czarno-białych fotografii, które zaprezentowane będą w foyer kina Forum.

Areg Balayan (ur. w 1980) – erywański fotograf i ilustrator. Jego fotoreportaż MOB. Widziane od środka zdobył m.in. pierwszą nagrodę w międzynarodowym konkursie Direct Look oraz w Aurora Humanitarian Initiative Announces Photo Competition, gdzie jury przewodniczył John Stanmeyer. Prace Balayana dla agencji PAN były wykorzystywane m.in przez Reutersa, Al Jazeerę czy Daily Mail.

Vahram Mkhitaryan – armeński reżyser i fotograf. Jego filmy Pieśn pasterza oraz Mleczny brat są pokazywane i nagradzane na festiwalach filmowych na całym świecie, w tym na festiwalu ŻUBROFFKA.

wystawa:
18 marca – 8 kwietnia 2021, w godz. 14:00-21:00
Foyer kina Forum, ul. Legionowa 5
wstęp wolny

spotkanie:
Areg Balayan i Vahram Mkhitaryan
18 marca 2021, godz. 18:30
klub Fama, ul. Legionowa 5
wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona

Miejsce imprezy