Aktualności

Wróć

Migranci rozpalili ognisko w rezerwacie przyrody

2021-11-24 13:59:03
W poniedziałkowy (22.11) poranek, w rezerwacie przyrody Lasy Naturalne Puszczy Białowieskiej wybuchł pożar. Prawdopodobnie spowodowany był nielegalnie rozpalonym ogniskiem przez migrantów.
Sławomir Zdunek / Nadleśnictwo Browsk w Gruszach
W okolicach drogi Narewkowskiej, pracownicy Białowieskiego Parku Narodowego zauważyli unoszący się dym. Natychmiast poinformowali o tym fakcie leśników oraz odpowiednie służby i niebawem na miejscu pojawił się zastęp Państwowej Straży Pożarnej w Hajnówce oraz zastęp Ochotniczej Straży Pożarnej.

Płonęła gruba pokrywa ściółki w oddziale 186Bh - miejsce to znajduje się w rezerwacie przyrody Lasy Naturalne Puszczy Białowieskiej. Po trwającej około godziny akcji gaśniczej ogień udało się ugasić. Stwierdzono, że pożar spowodowany był nielegalnie rozpalonym ogniskiem i objął powierzchnię około 1 ara. Na miejscu pożarzyska znaleziono resztki stopionych, plastikowych śmieci, a w jego pobliżu pustą konserwę z napisami w języku białoruskim. Leśnicy przypuszczają, że ognisko rozniecili migranci. Miejsce to objęto 48 godzinnym dozorem, by zapobiec ponownemu zapłonowi ściółki.

Nadleśnictwo Browsk w Gruszkach apeluje o niezwłoczne zgłaszanie wszystkich niepokojących zjawisk pod numer alarmowy 112.
Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl