Sport

Wróć

Letni nabytek Jagi w jedenastce kolejki

2019-08-13 16:18:35
Wiemy już, jak wygląda zestawienie najlepszych piłkarzy 4. kolejki PKO Ekstraklasy. W gronie wyróżnionych zawodników jest gracz Jagiellonii Białystok.
Grzegorz Chuczun
Sędzia Mariusz Złotek zabrał Tomasowi Prikrylowi pięknego gola w starciu z Lechią Gdańsk (zdaniem większości osób niesłusznie), ale nie przeszkodziło to Czechowi znaleźć się w jedenastce kolejki. Dla ściągniętego latem pomocnika jest to pierwsza tego typu nagroda na boiskach PKO Ekstraklasy w karierze, choć można mieć wątpliwości czy występ w Gdańsku był najlepszym, jaki do tej pory zanotował ten zawodnik w żółto-czerwonych barwach. Wydaje się, że przede wszystkim na rozpoczęcie sezonu, w Gdyni, 27-latek zaprezentował się jeszcze lepiej niż w miniony poniedziałek (12.08).

W gronie wyróżnionych pojawił się też Artur Sobiech, który w 25. minucie meczu z łatwością przestawił w polu karnym Zorana Arsenicia, dając gdańszczanom prowadzenie. Najwięcej nominacji powędrowało jednak do Śląska Wrocław, który pokonał 3:1 Lecha Poznań. Z tego klubu miejsce w gronie najlepszych graczy weekendu otrzymali Matus Putnocky, Łukasz Broź oraz Przemysław Płacheta.

Pełna jedenastka 4. kolejki PKO Ekstraklasy wygląda następująco:
Matus Putnocky (Śląsk Wrocław) - Erik Janza (Górnik Zabrze), Konstandinos Triandafilopulos (Pogoń Szczecin), Lubomir Guldan (Zagłębie Lubin), Łukasz Broź (Śląsk Wrocław) - Sergiu Hanca (Cracovia), Janusz Gol (Cracovia), Tomas Prikryl (Jagiellonia Białystok), Przemysław Płacheta (Śląsk Wrocław) - Patryk Szysz (Zagłębie Lubin), Artur Sobiech (Lechia Gdańsk)
Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl