Katalog Firm i Instytucji Wróć

Lege Artis Specjalistyczny NZOZ

ul. Młynowa 17

15-404 Białystok

tel.85 654 54 54tel.85 674 66 00

www.legeartis.bialystok.pl
nzozbialystok@gmail.com
Czynne: N - CZW: 8.00 - 19.00, PT: 8.00 - 18.00
Karty płatnicze: Nie

Mapa
Opis:

Świadczymy bezpłatne usługi na podstawie Umowy z NFZ w ramach Specjalistycznego Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej LEGE ARTIS

Specjalistyczna poradnia alergologiczna
Zespół Poradni przeprowadza kompleksową diagnostykę chorób alergicznych takich jak: astma, alergiczny nieżyt nosa i spojówek oraz alergicznych chorób skóry np.: atopowego zapalenia skóry, pokrzywek i innych, u dzieci powyżej 5 roku życia i dorosłych. W diagnostyce stosujemy między innymi testy skórne, płatkowe, spirometrię. Oferujemy leczenie zgodnie z najnowszymi standardami np.: odczulanie.

Specjalistyczna poradnia diabetologiczna
Poradnia Diabetologiczna zajmuje się diagnostyką i leczeniem pacjentów z cukrzycą, zaburzeniami metabolizmu węglowodanów oraz otyłością. Wykonuje badania i prowadzi edukację pacjentów w zakresie: obsługi glukometrów, nauki techniki podawania insuliny oraz miejsc jej podawania, zakładanie osobistych pomp insulinowych i nauka ich obsługi, szkolenie z podstawowych zasad żywienia i wymienników węglowodanowych, diety, umiejętności samokontroli, postępowania w czasie dodatkowej choroby, hipoglikemii i hiperglikemii - ich objawów, przyczyn, postępowania. Poradnia zajmuje się określaniem wskaźnika BMI, podawaniem insuliny oraz pomiarem RR, masy ciała, wzrostu. Poradnia prowadzi opiekę nad kobietami z cukrzycą ciężarnych.

Specjalistyczna poradnia endokrynologiczna

Specjalistyczna poradnia okulistyczna
Ocena wad refrakcji i ich korekcja - dobór okularów.
Badanie i leczenie schorzeń narządu wzroku.
Kwalifikacja i kierowanie do leczenia operacyjnego schorzeń narządu wzroku.

Specjalistyczna poradnia neurologiczna
- w tym USG Doppler tętnic szyjnych i kręgowych -badania są wykonywane na miejscu, w ramach poradni neurologicznej.

Poradnia Zdrowia Psychicznego i Poradnia Psychologiczna
Poradnia Zdrowia Psychicznego i Poradnia Psychologiczna realizuje porady lekarskie psychiatryczne i psychologiczne na miejscu oraz w domu chorego. Ponadto prowadzi wszelkie formy psychoterapii - grupową, małżeńską, indywidualną, systemową, psychodramę, terapię anoreksji, itd. Personel obu poradni stanowią psychiatrzy, psychologowie, pielęgniarki i pracownik socjalny - posiadający wysokie kwalifikacje w postaci certyfikatów psychoterapeuty, specjalizacji w zakresie psychologii klinicznej, psychiatrii oraz wieloletnie doświadczenie w klinicznej pracy psychoterapeutycznej i psychiatrycznej.

Zatrudniony w Poradni Zdrowia Psychicznego personel - psychiatrzy, psychologowie, pielęgniarki - posiada wysokie kwalifikacje w postaci certyfikatów psychoterapeuty, specjalizacji w zakresie psychologii klinicznej, psychiatrii, itp...oraz wieloletnie doświadczenie w klinicznej pracy psychoterapeutycznej i psychiatrycznej. Poradnia realizuje poza poradami psychiatrycznymi i psychologicznymi, wszelkie formy psychoterapii- grupową, małżeńską, indywidualną, systemową, psychodramę, terapię anoreksji, itd...

Pracownia elektroencefalografii (EEG)

Ponadto w ramach SN ZOZ LEGE ARTIS funkcjonują:

Poradnia Rehabilitacji Medycznej z Działem Fizjoterapii 
Prowadzimy usprawnianie w schorzeniach neurologicznych, ortopedycznych, reumatologicznych. Dokładamy wszelkich starań aby pacjent w naszym gabinecie wracał do zdrowia w spokojnej i przyjaznej atmosferze, a nasze działania były kompleksowe i skuteczne. Dział Fizjoterapii wyposażony w najnowocześniejszy sprzęt rehabilitacyjny (rok produkcji wyposażenia: 2004-2016). Cały personel z wieloletnim doświadczeniem klinicznym w oddziałach neurologicznych i rehabilitacji Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Białymstoku, stale podnoszący swoje umiejętności zawodowe na corocznych kursach i szkoleniach.

Specjalistyczna poradnia logopedyczna

Lege Artis Specjalistyczny NZOZ
Lege Artis Specjalistyczny NZOZ