Koncerty

Wróć
Uwaga: impreza już się odbyła.

Koncert Charytatywny Na Rzecz Dzieci z Dystrofią Mięśniową - Kasia Kowalska

2019-10-14
Termin: 2019-10-14
Stowarzyszenie „Pro Salute” wychodząc naprzeciw potrzebom dzieci chorych na dystrofię mięśniową różnego typu, postanowiło zorganizować drugi już Koncert Charytatywny Na Rzecz Dzieci z Dystrofią Mięśniową, podopiecznych Kliniki Rehabilitacji Dziecięcej UMB.

HARMONOGRAM KONCERTU:
19.00 - otwarcie koncertu, powitanie gości, informacje nt. Stowarzyszenia
19.15 - koncert The White Tigers
19.40 - licytacje obrazów
20.10 - koncert Kasi Kowalskiej

Miejsce: Duża Scena Opery i Filharmonii Podlaskiej – Europejskiego Centrum Sztuki w Białymstoku przy ul. Odeskiej 1

Bilety dostępne pod adresem: https://tiny.pl/tth3m

Gwiazdą wieczoru będzie Kasia Kowalska, jedna z najbardziej rozpoznawalnych artystek na polskiej scenie muzycznej, mająca w swoim dorobku wiele prestiżowych nagród w tym: Fryderyki, Superjedynki, MTV European Music Awards oraz ponad milion sprzedanych płyt. Każdy z jej albumów pokrył się kilkukrotną platyną. Wylansowała takie przeboje, jak Prowadź mnie, Antidotum, A to co mam, “Spowiedź”, “Być tak blisko”, Co może przynieść nowy dzień, Coś optymistycznego, To co dobre, Alannah (tak niewiele chcę) i wiele innych. Rok 2018 był dla Kasi Kowalskiej wyjątkowy. Obchodziła jubileusz 25-lecia pracy artystycznej i wydała swój nowy album, Aya, na który jej fani czekali aż 10 lat. Aya jeszcze przed premierą znalazła się na 1. miejscu listy sprzedaży płyt EMPiK-u!

Jako support przed Kasią Kowalską wystąpi zespół The White Tigers z Wieruszowa, w którym na saksofonie altowym gra Krystian Lota - podopieczny Kliniki Rehabilitacji Dziecięcej z Ośrodkiem Wczesnej Pomocy Dzieciom Upośledzonym Dać Szansę UMB, w której jest objęty terapią czynnikiem stymulującym kolonię granulocytów w kierunku dystrofii mięśniowej. Oprócz niego zespół tworzą:
Wokal: Iga Wojciechowska, Dominika Derdak,
Klawisze: Martyna Jaroch,
Perkusja: Adrian Lota,
Gitara elektryczna i elektroakustyczna: Wiktor Świsulski,
Gitara basowa: Michał Marchwiak.

Dystrofie mięśniowe to grupa chorób mięśni uwarunkowanych genetycznie, charakteryzujących się nieodwracalnymi zmianami w mięśniach i tkance łącznej. W ich postępującym przebiegu dochodzi do osłabienia i zaniku mięśni, co w konsekwencji prowadzi do inwalidztwa. W późniejszych stadiach choroby dochodzi także do uszkodzenia serca i niewydolności oddechowej.
Grupa naukowców pod kierownictwem prof. Wojciecha Kułaka z Kliniki Rehabilitacji Dziecięcej z Ośrodkiem Wczesnej Pomocy Dzieciom Upośledzonym Dać Szansę” Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku od 6 lat, jako jedyni w Polsce, za pomocą eksperymentalnej terapii czynnikiem stymulującym kolonię granulocytów z powodzeniem umożliwiają dotkniętym tymi chorobami dzieci, usprawniać ich funkcjonowanie, a nawet zrobić pierwsze samodzielne kroki. Sukces badaczy odbił się echem w całym kraju i za granicą (w tym USA). Często otrzymują listy i maile, również od osób dorosłych, z pytaniami, czy istniała by możliwość zastosowania tej terapii w ich przypadku. Niestety, realizowany w Klinice projekt dobiegł końca i stosowany lek nie może być dalej podawany ze względów finansowych, a liczba potrzebujących wzrasta. Więcej o badaniach prowadzonych przez Klinikę na stronie http://www.radio.bialystok.pl/radioskop/index/id/ 151046.

W związku z powyższym Stowarzyszenie „Pro Salute” zdecydowało się wspomóc Klinikę w zdobyciu środków na zakup kolejnych partii leku i wydaje się, iż dobrą okazją ku temu jest koncert charytatywny. Ideą koncertu jest także uświadomienie i przybliżenie Białostoczanom problemu chorób mięśniowych.

Patronat honorowy
Prezydent Miasta Białegostoku
Wojewoda Podlaski
Marszałek Województwa Podlaskiego

Patronat medialny
Portal Miejski BiałystokOnline

Miejsce imprezy