Kino, teatr

Wróć
Uwaga: impreza już się odbyła.

Kino Plenerowe przy BOK-u: Człowiek delfin

2019-07-06
Termin: 2019-07-06
Niezwykły film o jednym z największych nurków w historii, wielokrotnym rekordziście świata w nurkowaniu głębinowym, którego życie stało się inspiracją dla kultowego filmu Luca Bessona „Wielki błękit”!

Kino Plenerowe przy BOK-u: CZŁOWIEK DELFIN

Godz. 22.00
Plac przy BOK-u, ul. Legionowa 5
Wstęp wolny.

Człowiek delfin
Francja/Grecja/Japonia/Kanada 2017, 79’
reż. Lefteris Charitos

Niezwykła historia pasji nurkowania, szacunku do oceanu, przyrody i delfinów, która uczyniła Jacques’a Mayola jednym z największych nurków w historii, wielokrotnym rekordzistą świata w nurkowaniu głębinowym. Jego skomplikowane życie osobiste stało się inspiracją kultowego filmu Luca Bessona „Wielki błękit”. Teraz poznajemy go jeszcze bliżej.

Są ludzie, którzy nie zadowalają się statusem quo. Nie mogą ustać w miejscu, szukają i ryzykują własne życie. Takim człowiekiem był Jacques Mayol, pierwszy nurek, który na wstrzymanym oddechu zszedł na głębokość 100 metrów. Historia jego życia to podróż w głąb oceanu i do granic ludzkiej świadomości.

Udajemy się w fascynującą podróż do podwodnego świata, zanurzając się w zmysłowym i granicznym doświadczeniu swobodnego nurkowania. Podróżujemy przez Japonię, Miami, Marsylię, wyspy Caicos, Kalymnos i Elbę. Nurkowanie dało dla Mayola szansą, aby dotrzeć do granic ludzkiego ciała i umysłu po to, by odkryć głębsze połączenie pomiędzy człowiekiem i morzem.

Film splata wspaniałą współczesną fotografię podwodną w wykonaniu najlepszych na świecie nurków z intymnymi komentarzami przyjaciół Mayola, rodziny i mistrzów świata w nurkowaniu. Narratorem filmu jest Jean-Marc Barr – odtwórca roli Mayola w „Wielkim błękicie”.

Miejsce imprezy