Katalog Firm i Instytucji Wróć

Kancelaria Radcy Prawnego Jolanta Tichoniuk-Bura

ul. Zachodnia 2 lok. 7

15-345 Białystok

tel.885 206 445


j.tichoniuk_bura@onet.pl
Czynne: Spotkania umawiane telefonicznie
Karty płatnicze: Nie

Mapa
Opis:

Kancelaria Prawna świadczy pomoc prawną w zakresie:

  • prawa cywilnego (dochodzenie roszczeń, windykacja należności, sprawy dotyczące własności, prawa lokalowego, ochrony dóbr osobistych, roszczenia związane z realizacją umów),
  • prawa spadkowego (stwierdzenia nabycia spadku, roszczenia z tytułu zachowku, dział spadku)
  • prawa rodzinnego (sprawy o alimenty, rozwód, separacja, władza rodzicielska),
  • ubezpieczeń społecznych (podleganie ubezpieczeniu, prawo do renty i emerytury)
  • prawa karnego - sporządzanie zawiadomień o przestępstwie, występowanie w charakterze obrońcy lub pełnomocnika oskarżyciela posiłkowego.

W ramach obsługi prawnej zajmuję się udzielaniem porad prawnych, sporządzaniem opinii prawnych, umów cywilnoprawnych, pism procesowych i pozasądowych oraz reprezentacją klientów przed sądami wszystkich instancji i jednostkami administracji publicznej.

Gałęzią w której się specjalizuję jest prawopracy, w której to dziedzinie jestem wieloletnim praktykiem. Świadczę kompleksowe doradztwo w zakresie:

  • związanym z nawiązaniem stosunku pracy jego przebiegiem oraz rozwiązaniem umów o pracę,
  • przygotowania i wdrażania aktów wewnętrznych tj.: regulamin pracy, wynagrodzeń, premiowania, układ zbiorowy pracy,
  • spraw o mobbing, molestowanie, dyskryminację, opracowania i wdrożenia polityki antymobbingowej i antydyskryminacyjnej.

Sprawnie działająca obsługa kadrowo-płacowa, nie wystarczy we współczesnym świecie by firma zyskała przewagę konkurencyjną. Dobra cena i świetna jakość produktu to za mało by zbudować trwałą markę. O konkurencyjności firmy decydują przede wszystkim jej pracownicy, dlatego też profesjonalne doradztwo personalne w firmie to dzisiaj konieczna inwestycja.

W tym zakresie moja Kancelaria, współpracując ze specjalistami z zakresu HR, świadczy usługi w min. zakresie: budowania wizerunku pracodawcy (począwszy od procesu rekrutacji, kończąc na odejściu pracownika z firmy), tworzenia systemów motywacyjnych budujących zaangażowanie i kreatywność zatrudnionych.

Zapraszam do współpracy.