Koncerty

Wróć
Uwaga: impreza już się odbyła.

Jazz na BOK-u: Quiana Lynell

2019-04-25
Termin: 2019-04-25
Jedyny koncert w Polsce!

Jazz na BOK-u: Quiana Lynell

Godz. 19.00

Bilety:
- 50zł w przedsprzedaży,
- 70zł w dniu koncertu
dostępne w kasie kina Forum (ul. Legionowa 5), kasie BOK/CLZ (ul. Warszawska 19) i na stronie www.bilety.bok.bialystok.pl

„Quiana Lynell to wyjątkowy talent. Ma w sobie dojrzałość doświadczonej wokalistki połączoną z kreatywnym podejściem do sztuki, czego można doświadczyć w trakcie występów, które oczarowują widownię”. – Terence Blanchard, trębacz/kompozytor

„Głos Quiany Lynell płynie z Teksasu przez Nowy Orelan aż do scholi, gdzie swoje korzenie mają najlepsi artyści gospel, bluesa i jazzu. Płynnie przechodzi poprzez gatunki i wykonuje je z równą biegłością, a co najważniejsze, opowiada przy tym swoją własną historię. Jeżeli wsłuchasz się wystarczająco dobrze, poznasz nie tylko jej, ale też i swoją opowieść, bowiem jak każda wielka wokalistka, burzy mur pomiędzy sobą a publicznością.” – Brian Michel Bacchus, producent „A Little Love”

W 2017 roku Quiana Lynell pokazała się na światowej scenie jako mądra, ciepła i szczera wokalistka, której głos ma intensywność, duszę i wielką wewnętrzną odwagę. Wystąpiła ze swoim trio podczas New Orleans Jazz & Heritage Festival, dzięki czemu miała okazję zaśpiewać w Polsce w towarzystwie wybitnego trębacza Terence’a Blancharda. Na koncercie poświęconym muzyce z filmów Spike’a Lee towarzyszyła im 75-osobowa orkiestra NFM. W tym samym roku, kiedy uznała, że jest gotowa, wzięła udział w Międzynarodowym Konkursie Śpiewu im. Sarah Vaughan. Dotarła do finału i, oczarowując jury oraz publiczność, zdobyła główną nagrodę wraz z możliwością nagrania swojej pierwszej płyty.

Owocem wielomiesięcznej pracy jest album „A Little Love”, uczta dla miłośników soulu, gospel i melodyjnego jazzu. Znajdziemy na nim piosenki takich autorów jak Nina Simone, Chaka Khan, Donny Hathaway, Irma Thomas, na utworach współczesnych nam Aliny Engibaryan i Joshuah Campbella skończywszy.

Koncert Quiana Lynell Quartet w Białymstoku będzie pierwszą polską prezentacją materiału z tej płyty!

Zespół wystąpi w składzie:
Quiana Lynell – śpiew
Daniel Meinecke – piano
Endea Owens – kontrabas
Nate Winn – perkusja
Matt Sewell – gitara

Patronat medialny
Portal Miejski BiałystokOnline

Miejsce imprezy