Wykłady, pokazy, imprezy okolicznościowe

Wróć
Uwaga: impreza już się odbyła.

III Tydzień Mózgu na UwB

2019-03-15
Termin: 2019-03-14 - 2019-03-15
Wykłady otwarte i konferencja naukowa – tak będą wyglądały tegoroczne obchody Tygodnia Mózgu w Białymstoku. Przygotowali je kognitywiści z Uniwersytetu w Białymstoku.

14 marca odbędzie się kolejne Spotkanie z kognitywistyką. Jego gośćmi będą Piotr Markiewicz, który wygłosi wykład pt. W poszukiwaniu zaginionej przestrzeni: o zjawisku pomijania stronnego oraz Maciej Dulewicz, który opowie o Metodach sztucznej inteligencji w diagnostyce chorób mózgu.

Jak informują organizatorzy, prelegentów łączą co najmniej dwie rzeczy: ukończyli studia filozoficzne, a następnie rozwijali swoje zainteresowania badawcze podejmując studia w zakresie nauk o mózgu. Piotr Markiewicz jest filozofem i neuropsychologiem klinicznym. Maciej Dulewicz jest filozofem i neurobiologiem (ukończył studia II stopnia w zakresie neurobiologii na Uniwersytecie Jagiellońskim, obecnie jest doktorantem na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku, a także doktoratem na Wydziale Historyczno-Socjologicznym UwB).

Spotkanie rozpocznie się o godz. 17.00 w sali 108A Instytutu Socjologii i Kognitywistyki (Plac NZS 1).

Wstęp wolny.

15 marca rozpocznie się II Białostockie Forum Kognitywistyczne. Temat przewodni dwudniowych obrad to Rodzaje umysłów. Wystąpieniom konferencyjnym mogą przysłuchiwać się wszyscy zainteresowani. Będzie można posłuchać o ewolucji zdolności kognitywnych zwierząt, znaczeniu komunikacji w świecie robotów czy o umysłach hybrydowych. Drugiego dnia konferencji studenci i doktoranci z polskich kognitywistycznych ośrodków badawczych przedstawią efekty swoich badań (prace teoretyczne i eksperymentalne) dotyczących nauk o poznaniu.

Miejsce imprezy