Wystawy, wernisaże, wydarzenia artystyczne

Wróć

Galeria na Płocie - nowa odsłona

2022-09-16
Termin: 2021-09-27 - 2022-09-16
Krajobrazy Podlasia, a obok „wodne” zdjęcia uczestników międzynarodowego projektu „Every Drop counts” - tak wygląda „Galeria na Płocie” w najnowszym wydaniu.

W wernisażu wezmą udział uczniowie i nauczyciele z Czech, Włoch, Łotwy, Litwy i Hiszpanii, partnerzy projektu.

Główną część wystawy stanowią „Obrazki z Podlasia” czyli 52 zdjęcia, których autorem jest Łukasz Horoszko, pasjonat fotografii, zatrzymujący w obiektywie ciekawe chwile i najpiękniejsze krajobrazy regionu. Zdjęcia są tak różnorodne, jak samo Podlasie – są tu więc malownicze rozlewiska Biebrzy i Narwi, białowieskie leśne ostępy, a także sceny z życia zwierząt – karmiący dudek czy odpoczywający łoś.

Tegoroczna wystawa ma szczególny charakter również dlatego, że w wernisażu uczestniczyć będzie 30-osobowa grupa uczniów i nauczycieli z Czech, Włoch, Łotwy, Litwy i Hiszpanii, którzy odwiedzili białostocką szkołę w ramach edukacyjnego projektu „Every Drop Counts” (Liczy się każda kropla). To prace uczestników projektu z pięciu szkół partnerskich i SLO są prezentowane w ramach dodatkowej wystawy „Woda”.

Ta międzynarodowa ekspozycja podejmuje ważny temat wody, jej roli w przyrodzie i życiu człowieka w różnych jej aspektach – nie tylko w ekologicznym, ale też w rekreacyjnym, sportowym, czy krajobrazowym.
To pierwsza po przerwie, spowodowanej pandemią, międzynarodowa wizyta uczestników projektu w białostockiej szkole.

Miejsce imprezy

Białystok, ul. Fabryczna 10