Katalog Firm i Instytucji Wróć

Folwark Hutta

ul. Huta 7

16-402 Suwałki

tel.515 269 875

www.hutta.pl
biuro@hutta.pl
Karty płatnicze: Tak

Mapa
Opis:

Zapraszamy Państwa do Folwarku Hutta na Suwalszczyźnie. Nasz pensjonat znajduje się nad brzegiem jeziora Koleśne. Budynki są rekonstrukcją Folwarku, którego początki sięgają czasów, kiedy Kameduli Wigierscy założyli hutę szkła w XVIII wieku. Miejsce z historią, duszą.

Na naszych Gości czeka przede wszystkim malownicze otoczenie Folwarku Hutta. Można tu posłuchać i podglądać wiele rzadkich gatunków ptaków oraz podpatrzeć bobry, łosie, sarny i dziki.

Położenie obiektu w granicach Wigierskiego Parku Narodowym sprzyja wycieczkom zarówno rowerowym jak i pieszym, wytyczonymi szlakami, wśród unikalnych lasów, pól i jezior. Zimą znajdą tu radość również miłośnicy sportów zimowych, którzy oprócz tras biegowych będą mieli okazję poszusować na trasach zjazdowych w nieodległym nowoczesnym ośrodku narciarskim- Szelment.

Oferujemy pomoc w planowaniu i organizacji wycieczek po polskiej i litewskiej części Suwalszczyzny.
Zapraszamy zatem rodziny i grupy przyjaciół do odwiedzenia Huty, zapraszamy do krainy ciszy, malowniczych widoków i cudownej natury o każdej porze roku.

Na ogrodzonej posesji znajduje się parking, ogromne tereny zieleni oraz plaża.

Obecnie Folwark składa się z dwóch budynków: Spichlerza i Dwojaka

Do dyspozycji naszych Gości oferujemy: dwa luksusowo wyposażone apartamenty, cztery  2-osobowe pokoje z podwójnymi łóżkami oraz siedem 2-osobowych pokoi z łóżkami pojedynczymi. W sumie Folwark Hutta oferuje 36 miejsc noclegowych w pokojach o wysokim standardzie.
W odrestaurowanych, stylowych piwnicach Spichlerza i Dwojaka, znajdują się przestronne sale, które są idealnym miejscem na spotkania rodzinne i firmowe. Organizujemy również imprezy okolicznościowe wesela, chrzciny oraz komunie.

Na terenie naszego obiektu znajduję się restauracja Komosianka, w której wszyscy mogą spróbować dań regionalnych, ryb z naszych jezior, czy ciasta własnego wypieku. Oferujemy wysokiej jakości posiłki tradycyjnej kuchni regionalnej oraz kresowej - czyli polsko-litewskiej.

W naszej restauracji Goście mają niepowtarzalną okazję spożywania posiłków na dużym tarasie z widokiem na jezioro.

Folwark Hutta
Folwark Hutta
Folwark Hutta
Folwark Hutta